Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 21 maja - św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Radio Plus Radom /RADOM/Szkolenia terytorialsów już w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Szkolenia terytorialsów już w Radomiu

16 styczeń 2019 / Tekst

Około 100 żołnierzy z 621. Kompanii Lekkiej Piechoty wchodzącej w skład 62. batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu już po pierwszym szkoleniu rotacyjnym. To, po raz pierwszy odbyło się na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Szkolenia terytorialsów już w Radomiu
foto: MBOT

62. batalion WOT obejmuje teren byłego woj. radomskiego, wyłączając powiat grójecki. Żołnierze są już po pierwszym, dwudniowym szkoleniu bojowym i zajęciach teoretycznych. W ramach szkolenia żołnierze doskonalą umiejętności strzeleckie, taktyczne oraz regulaminów. Ćwiczenia wojskowe rotacyjne przeznaczone są dla celów szkoleniowych, podtrzymania więzi żołnierza rezerwy z jednostką wojskową, praktycznego wykonywania zadań na stanowiskach służbowych, zgrywania poddziałów – przygotowania do okresowej służby wojskowej.

- Od stycznia tego roku, 62. batalion WOT zaczął już realnie szkolić żołnierzy obrony terytorialnej - mówi dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu ppłk Łukasz Baranowski:

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej, jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego oraz podczas klęsk żywiołowych lub katastrof - mówi:

Zainteresowanie służbą w WOT nie słabnie. W 6. Mazowieckim Batalionie Obrony Terytorialnej służy ok. 800 żołnierzy. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Radomiu cały czas prowadzi nabór do 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu:

Możliwość ćwiczeń na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu to dopiero początek zmian. W planach jest powstanie w Radomiu siedziby 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. Budowa obiektów pod potrzeby 6. MBOT ma trwać ok. dwóch lat.

Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4