Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 17 stycznia - św. Antoni, opat
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /RADOM/Szpitalowi brakuje środków na inwestycje

Wiadomości z Radomia

Szpitalowi brakuje środków na inwestycje

20 luty 2018 / Tekst

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie potrzebuje środków na inwestycje. Najwyższa Izba Kontroli zaleciła, by lecznica utworzyła Pracownię Cytostatyczną. Na remont czeka także szpitalna kuchnia. - Analizujemy możliwości przesunięć środków z innych działów - komentuje Adam Struzik, marszałek Samorządu Województwa Mazowieckiego.

wss.com.pl
wss.com.pl

Bożenna Pacholczak z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu poinformowała, że w chwili obecnej brakuje w budżecie Mazowsza środków na inwestycje w lecznicy. - Złożyłam poprawki do budżetu na remont kuchni i utworzenie Pracowni Cytostatycznej, wskazując źródła finansowania. Liczę, że te środki znajdą się – powiedziała Bożenna Pacholczak, która jest także radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Szczególnie pilnym zadaniem jest utworzenie Pracowni Cytostatycznej. Szpital otrzymał właśnie protokół pokontrolny NIK. - Mamy wytyczne, aby tę pracownię otworzyć. Jeśli jej nie będzie, mogą przestać funkcjonować w części oddziały onkologiczny, hematologiczny i pulmonologiczny. Potrzebujemy pozyskać na ten cel ok. 3 mln złotych – wyjaśnia Bożenna Pacholczak. Lecznica przygotowuje obecnie projekt pracowni:

Kolejnym zdaniem, które stoi przed szpitalem to remont 17-letniej kuchni. Obecnie szpital korzysta z oferty firmy kateringowej, ale przygotowywanie posiłków odbywa się w jej pomieszczeniach. - Nie ma w okolicach Radomia firmy, która mogłaby zapewnić przygotowywanie posiłków u siebie. Miesięczne trzeba przygotować 19 tys. posiłków – informuje Bożenna Pacholczak.

MSS szuka środków nie tylko w Samorządzie Województwa Mazowieckiego, ale również w Ministerstwie Zdrowia. - Ponad 5 mln złotych otrzymaliśmy z resortu na wyposażenie sali hybrydowej. 1,8 mln zł z Sejmiku otrzymaliśmy środki na prace remontowe tej sali – mówi Bożenna Pacholczak.W planach szpitala była też termomodernizacja całego obiektu. Podpisano promesę od marszałka na wkład własny na kwotę 4 mln złotych. Wniosek przeszedł oceną formalną, jednak nie przeszedł oceny merytorycznej, bowiem zabrakło 0,2 pkt. - To nie jest koniec marzeń, by szpital pozyskał środki na te zadania. Obecnie analizujemy możliwości przesunięć środków z innych działów – komentuje marszałek Mazowsza Adam Struzik:

Do braku środków na prace remontowe szpitala odniosła się poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień, która była gościem Bilansu Dnia:

Szpital na Józefowie złożył ponadto do ministerstwa zdrowia wniosek na doposażenie oddziałów na 17 mln złotych. Udział własny lecznicy to ok. 3,5 mln złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4