Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 27 czerwca - Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Radio Plus Radom /RADOM/Szpitalowi brakuje środków na inwestycje

Wiadomości z Radomia

Szpitalowi brakuje środków na inwestycje

20 luty 2018 / Tekst

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie potrzebuje środków na inwestycje. Najwyższa Izba Kontroli zaleciła, by lecznica utworzyła Pracownię Cytostatyczną. Na remont czeka także szpitalna kuchnia. - Analizujemy możliwości przesunięć środków z innych działów - komentuje Adam Struzik, marszałek Samorządu Województwa Mazowieckiego.

wss.com.pl
wss.com.pl

Bożenna Pacholczak z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu poinformowała, że w chwili obecnej brakuje w budżecie Mazowsza środków na inwestycje w lecznicy. - Złożyłam poprawki do budżetu na remont kuchni i utworzenie Pracowni Cytostatycznej, wskazując źródła finansowania. Liczę, że te środki znajdą się – powiedziała Bożenna Pacholczak, która jest także radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Szczególnie pilnym zadaniem jest utworzenie Pracowni Cytostatycznej. Szpital otrzymał właśnie protokół pokontrolny NIK. - Mamy wytyczne, aby tę pracownię otworzyć. Jeśli jej nie będzie, mogą przestać funkcjonować w części oddziały onkologiczny, hematologiczny i pulmonologiczny. Potrzebujemy pozyskać na ten cel ok. 3 mln złotych – wyjaśnia Bożenna Pacholczak. Lecznica przygotowuje obecnie projekt pracowni:

Kolejnym zdaniem, które stoi przed szpitalem to remont 17-letniej kuchni. Obecnie szpital korzysta z oferty firmy kateringowej, ale przygotowywanie posiłków odbywa się w jej pomieszczeniach. - Nie ma w okolicach Radomia firmy, która mogłaby zapewnić przygotowywanie posiłków u siebie. Miesięczne trzeba przygotować 19 tys. posiłków – informuje Bożenna Pacholczak.

MSS szuka środków nie tylko w Samorządzie Województwa Mazowieckiego, ale również w Ministerstwie Zdrowia. - Ponad 5 mln złotych otrzymaliśmy z resortu na wyposażenie sali hybrydowej. 1,8 mln zł z Sejmiku otrzymaliśmy środki na prace remontowe tej sali – mówi Bożenna Pacholczak.W planach szpitala była też termomodernizacja całego obiektu. Podpisano promesę od marszałka na wkład własny na kwotę 4 mln złotych. Wniosek przeszedł oceną formalną, jednak nie przeszedł oceny merytorycznej, bowiem zabrakło 0,2 pkt. - To nie jest koniec marzeń, by szpital pozyskał środki na te zadania. Obecnie analizujemy możliwości przesunięć środków z innych działów – komentuje marszałek Mazowsza Adam Struzik:

Do braku środków na prace remontowe szpitala odniosła się poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień, która była gościem Bilansu Dnia:

Szpital na Józefowie złożył ponadto do ministerstwa zdrowia wniosek na doposażenie oddziałów na 17 mln złotych. Udział własny lecznicy to ok. 3,5 mln złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4