Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Szukali drogi do kariery zawodowej...

Wiadomości z Radomia

Szukali drogi do kariery zawodowej...

28 marzec 2019 / Tekst

Ponad 700 uczniów, kilkanaście prelekcji, warsztaty i doradztwo... W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomiu został zrealizowany projekt "Droga do kariery zawodowej".

Celem projektu było przygotowanie młodzieży i rodziców do efektywnego podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych, trafnego wyboru zawodu, a co za tym idzie dalszej drogi kształcenia. Chodziło również o to, by wesprzeć działania szkoły w optymalnym rozwoju edukacyjnym i zawodowym ucznia poprzez zaprezentowanie zawodów niszowych, perspektyw pracy na rynku radomskim oraz warunków pracy i możliwości rozwoju w poszczególnych branżach.

Dwudniowy projekt miał charakter giełdy, podczas której odbywały się prelekcje, warsztaty oraz indywidualne rozmowy przy stanowiskach ze specjalistami. W wydarzeniu udział wzięło w sumie ponad 700 uczniów z 30 szkół podstawowych i gimnazjów. Mieli oni okazję uczestniczyć w kilkunastu prelekcjach dotyczących między innymi wyboru i planowania kariery, możliwości podjęcia nauki w zawodach rzemieślniczych, oczekiwaniach pracodawców, nauce języków obcych. W programie wydarzenia znalazły się również warsztaty: Pięć kroków do sukcesu, Radomska Akademia Młodego Analityka, Zostań prezenterem, Czasem wygrywasz a czasem się uczysz. Ponadto uczestnicy projektu mogli otrzymać porady indywidualna u specjalistów na stanowiskach: Cechu Rzemiosł Różnych, Izby Przemysłowo – Handlowej Ziemi Radomskiej, Radomskiego Klastru Metalowego, Instytutu Technologii Eksploatacji, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej nr 3, Powiatowego Urzędu Pracy, Jump Word i reprezentantów różnych branż zawodowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko, na którym tutorzy z PSP nr 5 w Radomiu wyjaśniali ideę tutoringu oraz prezentowali innowacyjny program tutorski realizowany w szkole od września 2019 roku.

Organizatorami projektu byli: Wiceprezydent Miasta Radomia Karol Semik, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu oraz poseł Leszek Ruszczyk.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4