Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Tańsze ciepło z Radpecu

Wiadomości z Radomia

Tańsze ciepło z Radpecu

17 lipiec 2014 / Tekst

Rachunki za ciepło będą niższe o ponad 2 procent – informuje Radpec.

Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Radpec” Spółka Akcyjna informuje, że decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dn. 15 lipca br. została zatwierdzona nowa taryfa ciepła wytwarzanego i dostarczanego przez Spółkę. Średnio o 2,3 proc. zostaną obniżone rachunki za ciepło dla wszystkich odbiorców.

Niższą cenę ciepła systemowego firma mogła swoim odbiorcom zaproponować dzięki działaniom oszczędnościowym, które zostały ostatnio wdrożone. Po pierwsze, Radpec korzystając z dobrej dla nabywców koniunktury na rynku węgla wynegocjował korzystniejsze dla siebie warunki dostaw opału.

Po drugie, spółka miejska zwiększa oszczędności w produkcji i dystrybucji ciepła za sprawą nowych inwestycji i dzięki działaniom modernizującym miejski system ciepłowniczy. Należące do Radpecu ciepłownie są bardziej wydajne, a sieci ciepłownicze mają coraz mniej strat na przesyle. Radpec podłączył do systemu ciepłowniczego wielu nowych odbiorców, dzięki czemu ograniczył trwający od kilku lat spadek zapotrzebowania na ciepło spowodowany powszechną w mieście termomodernizacją budynków. Po trzecie, kiedy istniała możliwość Radpec wykorzystał okazję bezpłatnego zwiększenia ilości jednostek uprawnień do emisji CO2, dzięki czemu w bieżącym roku nie musi ich kupować, a w roku 2015 będzie musiał uzupełnić tylko drobny ich deficyt.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4