Patron dnia: 24 maja - Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Radio Plus Radom /RADOM/Termos, który zainspirował do działana

Wiadomości z Radomia

Termos, który zainspirował do działana

19 grudzień 2018 / Tekst

Ciepła herbata może być zbawieniem dla bezdomnych, szczególnie w mroźne dni. Doskonale wie o tym radomska blogerka – Honorata Dyjasek. W internecie zainicjowała akcję zbiórki termosów dla potrzebujących. Odzew był natychmiastowy.

Termos, który zainspirował do działana
foto:pixabay.com

Honorata Dyjasek to znana radomska blogerka. Kilka lat temu poznała bezdomnego mężczyznę. Był zziębnięty. Poczęstowała go gorącą herbatą. I właśnie od tej gorącej herbaty, wszystko się zaczęło.

Spotkanie z przypadkowym potrzebującym przerodziło się w swego rodzaju "przyjaźń". Mężczyzna, później jeszcze kilkakrotnie prosił o gorący napój. Nie odmówiła ni jedzenia, ni picia. Dwukrotnie nawet, Honorata wraz z mężem zaprosili mężczyznę na święta. Nabrali do niego zaufania. Ten, w ramach podziękowania wykonywał drobne prace porządkowe wokół domu. Nie za pieniądze, za żywność. Wtedy też pojawiła się myśl o podarowaniu mężczyźnie termosu, by w moroźne dni mógł ogrzać się gorącym napojem. Bezdomny przyjął prezent i wiele razy uzupełniał go u blogerki. - Wtedy wpadłam na pomysł, by za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosić zbiórkę termosów. Takich potrzebujących jest pewnie dużo więcej - mówi. - Decyzja była spontaniczna - dodaje:

Honorata Dyjasek dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę i już myśli o pomocy, w którą mogłaby zaangażować inernautów w przyszłym roku:

 22 grudnia w Parku Tadeusza Kościuszki odbędzie się spotkanie wigilijne dla bezdomnych. Blogerka chciałaby tego dnia obdarować termosami wszystkich potrzebujących.

Termosy można przynosić między innymi do schroniska przy ul. Zagłoby 3. Tam też bezdomni mogą liczyć na ich napełnienie – przez całą zimę.​

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4