Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Terytorialsi rosną w siłę

Wiadomości z Radomia

Terytorialsi rosną w siłę

12 styczeń 2019 / Tekst

Ponad trzystu ochotników z batalionów w Radomiu, Grójcu i Płocku stawi się w sobotę, 12 stycznia na pierwszym szkoleniu rotacyjnym. W sumie do tej pory 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w swoje szeregi przyjęła już ośmiuset żołnierzy.

W ramach zajęć żołnierze będą doskonalić umiejętności ze szkolenia strzeleckiego, taktycznego oraz regulaminów. Szkolenie potrwa łącznie 24 godziny szkolne rozłożone na cały weekend.

- W 62 batalionie lekkiej piechoty mieszczącym się w Radomiu, szkolenie odbędzie się na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Uczestniczyć w nim będzie ponad 110 żołnierzy. Batalionem dowodzi ppłk Łukasz Baranowski - mówi ppor. Jolanta Maciaszek - oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jednocześnie szkolenia odbywać się będą w Grójcu oraz na terenie Pomiechówka i Warszawy - Wesołej. Jest to pierwsze szkolenie rotacyjne trzech batalionów stacjonujących na terenie województwa mazowieckiego. Ćwiczenia wojskowe rotacyjne przeznaczone są dla celów szkoleniowych, podtrzymania więzi żołnierza rezerwy z jednostką wojskową, praktycznego wykonywania zadań na stanowiskach służbowych, zgrywania poddziałów – przygotowania do okresowej służby wojskowej

- 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty w Radomiu, Grójcu, Pomiechówku i Płocku. Dowódcą brygady jest płk Grzegorz Kaliciak - mówi  ppor. Jolanta Maciaszek i dodaje: - 6 MBOT do tej pory przyjęła w swoje szeregi blisko 800 żołnierzy. Liczba ta cały czas rośnie, ochotników nam przybywa.

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) - jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych, jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej. Szczegóły dotyczące służby i aktualnych naborów znaleźć można na stronie internetowej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4