Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

13°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 14°C 7°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 9°C

Radio Plus Radom /RADOM/Tochtermana oblegany, Józefów zapomniany?

Wiadomości z Radomia

Tochtermana oblegany, Józefów zapomniany?

03 październik 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

W ciągu dwóch ostatnich dni z nocnej pomocy medycznej w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Tochtermana w Radomiu skorzystało trzysta osób. W tym samym czasie z pomocy w punkcie na Józefowie skorzystały ... 72 osoby.

Od niedzieli w Radomiu działają dwa punkty nocnej i świątecznej opieki medycznej. Tak jak w poprzednich latach, pomocy udziela Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Do niej dołączył szpital na Józefowie. Równocześnie działać przestały punkty w szpitalu w Krychnowicach oraz przy ulicy Okulickiego.

Jednak o ile w szpitalu na Józefowie pierwsza noc minęła spokojnie, to Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego przeżyła oblężenie. - W nocy z niedzieli na poniedziałek w ramach nocnej i świątecznej opieki przyjęliśmy 251 pacjentów. Był to czas bardzo wytężonej pracy. - mówi Elżbieta Cieślak - rzecznik radomskiego pogotowia:

W tym samym czasie szpital przy Józefowie udzielił pomocy 50 osobom.

Dysproporcje w wizytach pacjentów odnotowano również w nocy z poniedziałku na wtorek. Od godz. 18:00 do godz. 8:00 do radomskiego pogotowia zgłosiły się 54 osoby, do punktu w mazowieckim szpitalu - 12 osób.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie nagłego zachorowania lub pogorszenia się stanu zdrowia. Zgłosić się można również, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy. Jak podkreślają Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu oraz Elżbieta Cieślak - rzecznik Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci nie zawsze wymagają nagłej interwencji:

Pacjentom z północnej części miasta o możliwości skorzystania z nocnej i świątecznej pomocy na Józefowie przypomina Karolina Gajewska - rzecznik placówki:

Do apelu dołącza się również Elżbieta Cieślak - rzecznik radomskiego pogotowia ratunkowego:

Mieszkańcy Radomia w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej z pomocy skorzystać mogą w dwóch punktach w mieście. Mieszkańcy powiatu radomskiego o pomoc zgłosić się mogą do dwóch szpitali w powiecie: do szpitala w Pionkach i w Iłży.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA