Patron dnia: 23 marca - św. Józef Oriol, prezbiter
Pochmurno

2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 64%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 23 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 6°C -2°C

  • 24 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 5°C -4°C

Radio Plus Radom /RADOM/Tochtermana oblegany, Józefów zapomniany?

Wiadomości z Radomia

Tochtermana oblegany, Józefów zapomniany?

03 październik 2017 / Tekst

W ciągu dwóch ostatnich dni z nocnej pomocy medycznej w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Tochtermana w Radomiu skorzystało trzysta osób. W tym samym czasie z pomocy w punkcie na Józefowie skorzystały ... 72 osoby.

Tochtermana oblegany, Józefów zapomniany?
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Od niedzieli w Radomiu działają dwa punkty nocnej i świątecznej opieki medycznej. Tak jak w poprzednich latach, pomocy udziela Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Do niej dołączył szpital na Józefowie. Równocześnie działać przestały punkty w szpitalu w Krychnowicach oraz przy ulicy Okulickiego.

Jednak o ile w szpitalu na Józefowie pierwsza noc minęła spokojnie, to Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego przeżyła oblężenie. - W nocy z niedzieli na poniedziałek w ramach nocnej i świątecznej opieki przyjęliśmy 251 pacjentów. Był to czas bardzo wytężonej pracy. - mówi Elżbieta Cieślak - rzecznik radomskiego pogotowia:

W tym samym czasie szpital przy Józefowie udzielił pomocy 50 osobom.

Dysproporcje w wizytach pacjentów odnotowano również w nocy z poniedziałku na wtorek. Od godz. 18:00 do godz. 8:00 do radomskiego pogotowia zgłosiły się 54 osoby, do punktu w mazowieckim szpitalu - 12 osób.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie nagłego zachorowania lub pogorszenia się stanu zdrowia. Zgłosić się można również, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy. Jak podkreślają Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu oraz Elżbieta Cieślak - rzecznik Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci nie zawsze wymagają nagłej interwencji:

Pacjentom z północnej części miasta o możliwości skorzystania z nocnej i świątecznej pomocy na Józefowie przypomina Karolina Gajewska - rzecznik placówki:

Do apelu dołącza się również Elżbieta Cieślak - rzecznik radomskiego pogotowia ratunkowego:

Mieszkańcy Radomia w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej z pomocy skorzystać mogą w dwóch punktach w mieście. Mieszkańcy powiatu radomskiego o pomoc zgłosić się mogą do dwóch szpitali w powiecie: do szpitala w Pionkach i w Iłży.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 64%

Wiatr: 6.44 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA