Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Tragedia na Michałowie - kasacja oddalona

Wiadomości z Radomia

Tragedia na Michałowie - kasacja oddalona

21 czerwiec 2019 / Tekst

Zakończyła się droga odwoławcza ws. tragicznego wypadku na ul. Mieszka I, do którego doszło w lipcu 2017 roku. Sąd Najwyższy oddalił kasację wyroku wydanego przez Sąd Rejonowy w Radomiu. Sprawca - 29-letni Mateusz D. - spędzi w więzieniu 5 lat.

Tragedia na Michałowie - kasacja oddalona
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Do wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo doszło 29 lipca 2017 roku na ul. Mieszka I. Mateusz D. w terenie zabudowanym jechał osobowym mercedesem z prędkością niedozwoloną wynoszącą około 163 km/h, co uniemożliwiło mu panowanie nad pojazdem. Dojeżdżając do oznakowanego skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi i ulicą Brzustowską uderzył w prawy bok skręcającego w lewo opla. W wyniku uderzenia kierujący oplem oraz pasażerka doznali wielonarządowych obrażeń ciała, które doprowadziły do śmierci.

2 maja 2018 roku Mateusz D. usłyszał wyrok: pięć lat więzienia i dziesięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Skazany ma również zapłacić córce i synowi małżeństwa, które zginęło w wypadku, po 50 tys. zł. zadośćuczynienia oraz ponad 3 tys. zł tytułem poniesionych przez strony wydatków. Więcej o rozprawie tutaj

Do Zakładu Karnego Mateusz D. miał zgłosić się na przełomie 2018 i 2019 roku, jednak nie stało się to aż do lutego 2019, kiedy został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Radomiu. Policja ujęła go podczas ćwiczeń na siłowni - pisaliśmy o tym tutaj.

W sierpniu 2018 r. Sąd Okręgowy w Radomiu podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego. W grudniu 2018 r. do Sądu Okręgowego w Radomiu wpłynęły od obrońców Mateusza D. dwie kasacje od wyroku z sierpnia. Pojawiły się w nich zarzuty dotyczące m.in. lakonicznego uzasadnienia postanowienia o oddaleniu wniosków dowodowych obrońcy oskarżonego, które zostały złożone na rozprawie apelacyjnej, dokonania przez sąd odwoławczy wybiórczej oceny dowodu z dokumentu czy naruszenia przepisów prawa materialnego w postaci błędnej wykładni. Miała ona polegać na nieuprawnionym uznaniu, że każde zajechanie drogi będzie stanowić wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Pojawił się również zarzut rażącej niewspółmierności kary, a argumenty związane były z osobą skazanego oraz jego zachowaniem przed i po zdarzeniu.

Sąd Najwyższy oddalił kasację, co oznacza, że oskarżony w żaden sposób nie może już wpłynąć na wydany w ubiegłym roku wyrok.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4