Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 marca - Zwiastowanie Pańskie
Radio Plus Radom /RADOM/Traugutt dla bezdomnych

Wiadomości z Radomia

Traugutt dla bezdomnych

28 listopad 2018 / Tekst

Uczniowie, nauczyciele i absolwenci V LO im. R. Traugutta w Radomiu włączyli się w pomoc bezdomnym. Jeszcze do końca listopada potrwa zbiórka kubków, cukru, kawy i herbaty. 

Traugutt dla bezdomnych
fot. Radio Plus Radom

Inicjatorka Agnieszka Gierwatowska odpowiedziała na apel streetworkerów Caritas Diecezji Radomskiej. - Przeglądając prasę przeczytałam o tym, że pilnie potrzebne są kubki, herbata, kawa, termosy, łyżeczki. Pomyślałam, że to jest ważna rzecz, skoro jest taki głośny apel o to - mówi nauczycielka przedsiębiorczości w V LO. Dodatkową inspiracją była uczennica Wiktoria Chełmińska, działająca we wspólnocie Przyjaciele Bezdomnych. - Bardzo wzruszyła mnie jej postawa. Dla takich młodych ludzi bezdomność to nie jest obcy świat. To też jest coś, co ich wzrusza. Dlatego razem z koleżankami uznałyśmy, że przeprowadzimy taką akcję. Mam nadzieję, że pomożemy osobom bezdomnym - dodaje Agnieszka Gierwatowska.

Wiktoria bez chwili wahania przystąpiła do akcji. Dzięki zaangażowaniu we wspólnotę "Przyjaciele Bezdomnych" ma nowe spojrzenie na bezdomnych i ich położenie. - Potrafię docenić to, co teraz mam. Umiem też z innej strony spojrzeć na ludzi, na to jak oni cierpią - mówi.

Akcja rozpoczęła się tydzień temu. Kilka dni wystarczyło, by zgromadzić kilkaset kubków, wiele kilogramów cukru, opakowan kawy i herbaty. Jest nawet melisa. Zbiórka trwa do piątku włącznie. Mogą w niej wziąć udział także osoby spoza szkoły. Należy przynieść dary do V LO. - Są ludzie bardziej potrzebującym od nas i drobnym gestem możemy im bardzo pomóc - zachęca Wiktoria.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4