Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Trwa przebudowa alei Wojska Polskiego

Wiadomości z Radomia

Trwa przebudowa alei Wojska Polskiego

13 czerwiec 2019 / Tekst

Sporo dzieje się na placu budowy al. Wojska Polskiego w Radomiu

Trwa przebudowa alei Wojska Polskiego
za: MZDiK

Na przebudowywanej alei Wojska widać już spory fragment nowej jezdni, są też niemal gotowe drogi zbiorcze, część wjazdów do posesji, oświetlenia oraz kanalizacji. Jest także nowe rondo, które docelowo będzie rozprowadzało ruch lokalny obok lotniska. Nad torami stoi konstrukcja wschodniego wiaduktu, a mostowcy zaczęli budowę zachodniego.

Jak przekazał kierownik budowy z firmy Budromost-Starachowice, zaczęły się roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej w rejonie wlotów ulic Szarej i Ogrodniczej. Z tego powodu końcówki obu dróg zostały zamknięte, a dojazd możliwy jest tylko od strony ulicy Słowackiego. Trwają roboty związane z budową kanalizacji deszczowej w okolicach ulicy Odrodzenia (wlot od strony ulicy Lotniczej), demontowany jest ponadto stary kanał deszczowy od łącznic z ulicą Lubelską do rowu od lotniska. Trwają także prace związane z przełączaniem sieci światłowodowej na nowe kable, tak zwane optoteletechniczne. Budowane jest oświetlenie na odcinku od placu Matki Bożej Fatimskiej do ulicy Lubelskiej. Na ukończeniu jest budowa przepustów pod nasypem po południowej stronie dojazdu do wiaduktu nad linią kolejową. Popłynie przez nie Potok Północny wraz z jego dopływem od strony ulicy Porannej. Co ważne, zakończony został już montaż konstrukcji stalowej wiaduktu nad torami na jezdni wschodniej. Prace rozpoczęły się natomiast po zachodniej stronie trasy, czyli w miejscu poprzedniej przeprawy. Wykonywany jest mur oporowy nasypu prowadzącego na nowy wiadukt, w rejonie ulicy Porannej. Jak informuje kierownik budowy, konsekwentnie są realizowane prace drogowe na budowie nowej wschodniej jezdni alei Wojska Polskiego wraz z drogami zbiorczymi. Prowadzone są roboty brukarskie, rozpoczęły się prace nawierzchniowe. Asfalt układano tam na przykład w poniedziałkowy wieczór, po godzinie 19:00.

Przy odcinku ulicy Żółkiewskiego na Gołębiowie trwają właśnie prace związane z budową kanału deszczowego przed łącznicami z wiaduktem nad torami kolejowymi. Prowadzone są roboty elektryczne w okolicy ronda Popiełuszki (czyli tak zwanego kozienickiego). Trwa przebudowa sieci teletechnicznych, rozpoczęły się tam poza tym prace związane z wykonaniem koryta, nasypu i konstrukcji nawierzchni nowej jezdni po stronie północnej (obok strefy przemysłowej). Wykonawcą robót na alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, rondzie Popiełuszki i odcinku ulicy Żółkiewskiego jest konsorcjum firm Budromost-Starachowice i Mosty-Łódź. Zadanie ma trwać zgodnie z umową do września 2020 roku. (za: MZDiK)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4