Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/Trzeci sektor na pikniku

Wiadomości z Radomia

Trzeci sektor na pikniku

24 maj 2019 / Tekst

Organizacje pozarządowe bawią się dziś na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Piknik jest też zwieńczeniem Dni Godności.

Trzeci sektor na pikniku
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Miasto zorganizowało Piknik Organizacji Pozarządowych już dziesiąty raz. - To impreza integracyjna, która pozwala na spotkanie się przedstawicieli radomskich organizacji pozarządowych, działających na rzecz mieszkańców naszego miasta, na wzajemne poznanie, wymianę doświadczeń, na spotkanie także z przedstawicielami samorządu terytorialnego. Jest to jednocześnie forma podziękowania władz Radomia za całoroczną ciężką pracę organizacji pozarządowych - mówi kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych Jarosław Szczepaniak. Dodajmy, że Radomiu działa ponad 600 organizacji pozarządowych. To fundacje, stowarzyszenia, ale też kluby sportowe.

- Jesteśmy niesamowicie dumni z organizacji pozarządowych. Wszyscy w Polsce mówią jak w Radomiu wspaniale funkcjonują organizacje pozarządowe, a my się tym chwalimy. Chwalimy się organizacjami, chwalimy się wolontariuszami, którzy na co dzień pomagają osobom, które potrzebują tej pomocy - cieszy się wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

A na samej imprezie króluje piknikowa atmosfera i wiele atrakcji. Grupa "Przyjaciele" ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance zaprezentowała spektakl ,,Drewniane laleczki". Wiele emocji sportowych dostarczył mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją radomskich organizacji pozarządowych i reprezentacją samorządu terytorialnego. Zatańczyły także grupy z Domu Kultury "Borki". Piknik ten to także wiele gier i zabaw dla dzieci, malowanie twarzy, dmuchane zamki, trampolina.

Piknik był także przedłużeniem XVI Radomskich Dni Godności. - Trzeci sektor na rzecz osób niepełnosprawnych to swoisty kręgosłup organizacji pozarządowych, przynajmniej z mojej perspektywy tak to wygląda. Z nimi najczęściej współpracujemy. Jest ta ważna zasada - To, co my musimy, oni mogą. Trzeba im dziękować za te chęci i prosić o jeszcze - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu Marcin Gierczak.

Więcej wkrótce..

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4