Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 21 maja - św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Radio Plus Radom /Aktualności/Sport/Turniej piłkarski w hołdzie "Wyklętym"

Wiadomości z Radomia

Turniej piłkarski w hołdzie "Wyklętym"

06 marzec 2019 / Tekst

W najbliższą sobotę, 9 marca odbędzie się IV edycja turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Impreza organizowana przez Młodzież Wszechpolską ma uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

W organizowanym po raz czwarty turnieju weźmie udział 18 drużyn z całej Polski, w tym głównie z Radomia. Na parkiet wybiegnie prawie 130 zawodników.

Impreza poza sportowym charakterem, ma też wymiar charytatywny. Na turnieju prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla owdowiałej niedawno kobiety w ciąży, mamy 4-letniego chłopca. Organizatorzy akcji zachęcają do organizowania się w drużyny, których członkowie będą mieli możliwość przekazania nawet najmniejszych kwot. Zebrane podczas turnieju pieniądze trafią na specjalnie zorganizowane konto. - Pieniądze podczas turnieju od razu będziemy przelewać na konto zbiórki tak, żeby nikt nie miał wątpliwości co do tego, że pieniądze trafią do potrzebującej rodziny - mówi Adam Szabelak z radomskiej Młodzieży Wszechpolskiej: 

Zawody odbędą się w XIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów. Rozpoczną się o godzinie 7.00 i potrwają do 16.00.

Patronat nad wydarzeniem objęli Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Fundacja im. Kazimierza Wielkiego oraz Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Radom.

Na bieżąco wspierać mogą wszyscy, którym los osieroconej rodziny nie jest obojętny - link do prowadzonej zbiórki znaleźć można tutaj.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4