Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 23 lutego - św. Polikarp, biskup i męczennik
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /RADOM/Tydzień z komunikacją w roli głównej

Wiadomości z Radomia

Tydzień z komunikacją w roli głównej

21 listopad 2018 / Tekst

Mniej mów, więcej rozmawiaj. Pod takim hasłem odbędzie się Radomski Tydzień Komunikacji Interpersonalnej. 

Tydzień z komunikacją w roli głównej
fot. Radiom Plus Radom

Przedsięwzięcie po raz drugi organizuje XI LO im. S. Staszica. Tym razem nie jest to jednak impreza tylko szkolna, ale grono adrestatów jest bardzo szerokie. To uczniowie, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, rodzice.

- Bardzo dużo jest w tej chwili różnych działań profilaktycznych, nakierowanych czy to na alkohol czy na dopalacze czy papierosy, natomiast jeśli chodzi o komunikację, która jest bardzo ważnym elementem naszego życia codziennego, o tym mówi się bardzo rzadko i nie zwraca się na to większej uwagi. Pracując z młodzieżą zauważamy jednak, że niejednokrotnie największy problem wynika z braku właściwej komunikacji - powiedziała dyrektor XI LO Elżbieta Bocheńska.

Zdaniem wieloletniej wychowawczyni, nauczycielki jęz. angielskiego Małgorzaty Ignatiuk uczniowie, ale i rodzice coraz mniej rozmawiają, uciekając w świat wirtualny. - Rodzice idą po dziecko do przedszkola  trzymając w ręku telefon. Dzieci rozmawiają przez telefon, siedząc obok siebie. Chciałabym, abyśmy więcej rozmawiali na żywo, byli bardziej otwarci, używali mowy ciała, czyli wyrażali swoje emocje poprzez spojrzenie, poprzez minę - wyraziła nadzieję Małgorzata Ignatiuk.

Poruszane będą bardzo ciekawe tematy. Zaproszeni zostali też zacni goście. W poniedziałek prof. Jacek Pyżalski opowie o błędach w profilaktyce przemocy rówieśniczej. Z kolei dr Marcin Bednarczyk przedstawi sposoby przeciwdziałania przemocy psychicznej wśród młodzieży, poruszy też temat pozytywnej komunikacji. O tym jak dobre relacje z uczniem wpływają na efektywność pracy nauczycieli powie trener rozwoju osobistego Witold Machlarz. Konferencja odbędzie się w Wyższej Szkole Handlowej w godz. 10 - 14.30. Wtorek i środa będą dniami warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a na warsztat wzięte zostaną techniki aktywnego słuchania, komunikacja z rodzicami, autoprezentacja czy asertywność. W czwartek przeprowadzona zostanie debata dla uczniów szkół podstawowych na temat "Na skróty czy poprawnie językowo?". Po południu odbędą się warsztaty dla rodziców. Piątek to ostatni dzień, w którym uczniowie Staszica wezmą udział w grach komunikacyjnych. 

Imprezę organizują: XI LO im. S. Staszica i Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Patronat honorowy objął prezydent Radomia, a patronat naukowy - Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. Medialnie wydarzeniu patronuje Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

Raindrops Keep Fallin' On My Head

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 47
ONICO Warszawa 18 41
Jastrzębski Węgiel 18 40
Cerrad Czarni Radom 19 35
Aluron Virtu Warta Zawiercie 18 30
PGE Skra Bełchatów 18 27
GKS Katowice 19 27
Asseco Resovia Rzeszów 18 23
Indykpol AZS Olsztyn 19 22
Trefl Gdańsk 16 20
Chemik Bydgoszcz 19 19
Cuprum Lubin 18 17
MKS Będzin 19 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4