Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 10 grudnia - Najświętsza Maryja Panna Loretańska
Pochmurno

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  Rain 5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  Pochmurno 2°C 0°C

Radio Plus Radom /RADOM/Tydzień z komunikacją w roli głównej

Wiadomości z Radomia

Tydzień z komunikacją w roli głównej

21 listopad 2018 / Tekst

Mniej mów, więcej rozmawiaj. Pod takim hasłem odbędzie się Radomski Tydzień Komunikacji Interpersonalnej. 

Tydzień z komunikacją w roli głównej
fot. Radiom Plus Radom

Przedsięwzięcie po raz drugi organizuje XI LO im. S. Staszica. Tym razem nie jest to jednak impreza tylko szkolna, ale grono adrestatów jest bardzo szerokie. To uczniowie, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, rodzice.

- Bardzo dużo jest w tej chwili różnych działań profilaktycznych, nakierowanych czy to na alkohol czy na dopalacze czy papierosy, natomiast jeśli chodzi o komunikację, która jest bardzo ważnym elementem naszego życia codziennego, o tym mówi się bardzo rzadko i nie zwraca się na to większej uwagi. Pracując z młodzieżą zauważamy jednak, że niejednokrotnie największy problem wynika z braku właściwej komunikacji - powiedziała dyrektor XI LO Elżbieta Bocheńska.

Zdaniem wieloletniej wychowawczyni, nauczycielki jęz. angielskiego Małgorzaty Ignatiuk uczniowie, ale i rodzice coraz mniej rozmawiają, uciekając w świat wirtualny. - Rodzice idą po dziecko do przedszkola  trzymając w ręku telefon. Dzieci rozmawiają przez telefon, siedząc obok siebie. Chciałabym, abyśmy więcej rozmawiali na żywo, byli bardziej otwarci, używali mowy ciała, czyli wyrażali swoje emocje poprzez spojrzenie, poprzez minę - wyraziła nadzieję Małgorzata Ignatiuk.

Poruszane będą bardzo ciekawe tematy. Zaproszeni zostali też zacni goście. W poniedziałek prof. Jacek Pyżalski opowie o błędach w profilaktyce przemocy rówieśniczej. Z kolei dr Marcin Bednarczyk przedstawi sposoby przeciwdziałania przemocy psychicznej wśród młodzieży, poruszy też temat pozytywnej komunikacji. O tym jak dobre relacje z uczniem wpływają na efektywność pracy nauczycieli powie trener rozwoju osobistego Witold Machlarz. Konferencja odbędzie się w Wyższej Szkole Handlowej w godz. 10 - 14.30. Wtorek i środa będą dniami warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a na warsztat wzięte zostaną techniki aktywnego słuchania, komunikacja z rodzicami, autoprezentacja czy asertywność. W czwartek przeprowadzona zostanie debata dla uczniów szkół podstawowych na temat "Na skróty czy poprawnie językowo?". Po południu odbędą się warsztaty dla rodziców. Piątek to ostatni dzień, w którym uczniowie Staszica wezmą udział w grach komunikacyjnych. 

Imprezę organizują: XI LO im. S. Staszica i Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Patronat honorowy objął prezydent Radomia, a patronat naukowy - Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. Medialnie wydarzeniu patronuje Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  2°C 0°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA