Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 20 maja - św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Tydzień z komunikacją w roli głównej

Wiadomości z Radomia

Tydzień z komunikacją w roli głównej

21 listopad 2018 / Tekst

Mniej mów, więcej rozmawiaj. Pod takim hasłem odbędzie się Radomski Tydzień Komunikacji Interpersonalnej. 

Tydzień z komunikacją w roli głównej
fot. Radiom Plus Radom

Przedsięwzięcie po raz drugi organizuje XI LO im. S. Staszica. Tym razem nie jest to jednak impreza tylko szkolna, ale grono adrestatów jest bardzo szerokie. To uczniowie, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, rodzice.

- Bardzo dużo jest w tej chwili różnych działań profilaktycznych, nakierowanych czy to na alkohol czy na dopalacze czy papierosy, natomiast jeśli chodzi o komunikację, która jest bardzo ważnym elementem naszego życia codziennego, o tym mówi się bardzo rzadko i nie zwraca się na to większej uwagi. Pracując z młodzieżą zauważamy jednak, że niejednokrotnie największy problem wynika z braku właściwej komunikacji - powiedziała dyrektor XI LO Elżbieta Bocheńska.

Zdaniem wieloletniej wychowawczyni, nauczycielki jęz. angielskiego Małgorzaty Ignatiuk uczniowie, ale i rodzice coraz mniej rozmawiają, uciekając w świat wirtualny. - Rodzice idą po dziecko do przedszkola  trzymając w ręku telefon. Dzieci rozmawiają przez telefon, siedząc obok siebie. Chciałabym, abyśmy więcej rozmawiali na żywo, byli bardziej otwarci, używali mowy ciała, czyli wyrażali swoje emocje poprzez spojrzenie, poprzez minę - wyraziła nadzieję Małgorzata Ignatiuk.

Poruszane będą bardzo ciekawe tematy. Zaproszeni zostali też zacni goście. W poniedziałek prof. Jacek Pyżalski opowie o błędach w profilaktyce przemocy rówieśniczej. Z kolei dr Marcin Bednarczyk przedstawi sposoby przeciwdziałania przemocy psychicznej wśród młodzieży, poruszy też temat pozytywnej komunikacji. O tym jak dobre relacje z uczniem wpływają na efektywność pracy nauczycieli powie trener rozwoju osobistego Witold Machlarz. Konferencja odbędzie się w Wyższej Szkole Handlowej w godz. 10 - 14.30. Wtorek i środa będą dniami warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a na warsztat wzięte zostaną techniki aktywnego słuchania, komunikacja z rodzicami, autoprezentacja czy asertywność. W czwartek przeprowadzona zostanie debata dla uczniów szkół podstawowych na temat "Na skróty czy poprawnie językowo?". Po południu odbędą się warsztaty dla rodziców. Piątek to ostatni dzień, w którym uczniowie Staszica wezmą udział w grach komunikacyjnych. 

Imprezę organizują: XI LO im. S. Staszica i Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Patronat honorowy objął prezydent Radomia, a patronat naukowy - Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. Medialnie wydarzeniu patronuje Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4