Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Tysiąc kart N

Wiadomości z Radomia

Tysiąc kart N

14 maj 2019 / Tekst

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu wydał już prawie tysiąc kart N.  Z karty mogą korzystać rodziny z osobą niepełnosprawną.

Tysiąc kart N
fot. Pixabay/CC0

Największe zainteresowanie odnotowano na samym początku funkcjonowania karty N. - Od końca sierpnia 2018 roku do końca roku 2018 zostało wydanych 735 kart, natomiast od początku tego roku do dziś wydano około 250 kart - informuje Monika Stanikowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Program adresowany jest do rodzin osoby z niepełnosprawnością zamieszkujących pod wspólnym adresem na terenie Gminy Miasta Radomia, prowadzących wspólne gospodarstwo domowe, niezależnie od sytuacji materialnej, w tym również rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka i placówki opiekuńczo – wychowawcze typu rodzinnego, jeżeli umieszczona w nich jest osoba z niepełnosprawnością. Karta uprawnia do szeregu żniżek i ulg. Więcej TU.

 Jak poinformował nas magistrat niedawno nastąpiły zmiany w regulaminie wydawania kart N. Wydział Zdrowia nie wydaje już kart na pomoc okresową. - Karta jest wydawana na okres obowiązywania: posiadanego przez dziecko z niepełnosprawnością do ukończenia 16-go roku życia aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub posiadania przez osoby w wieku od ukończenia 16-go roku życia aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem na konieczność stałej lub długoterminowej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji albo ze wskazaniem na konieczność stałego współudziału „na co dzień" opiekuna tej osoby w procesie jej leczenia, rehabilitacji i edukacji - mówi Monika Stanikowska.

Wnioski należy składać w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, pok. 180 (wejście od ul. Niedziałkowskiego) w godzinach 7.30-15.30. Mogą je zgłaszać: pełnoletnia osoba z niepełnosprawnością lub jej przedstawiciel ustawowy lub jej kurator; rodzic osoby z niepełnosprawnością; opiekun prawny osoby z niepełnosprawnością; osoba prowadząca rodzinny dom wobec swoich podopiecznych oraz naturalnych dzieci; rodzina zastępcza wobec swoich podopiecznych oraz naturalnych dzieci; dyrektor placówki opiekuńczo – wychowawczej typu rodzinnego wobec swoich podopiecznych oraz naturalnych dzieci. O szczegółach można dowiedzieć się pod nr tel. 48 36 20 290, 48 36 20 942, lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4