Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /RADOM/Ubezpiecz się na wakacje. Duże kolejki

Wiadomości z Radomia

Ubezpiecz się na wakacje. Duże kolejki

03 lipiec 2019 / Tekst

Kilkaset kart EKUZ dziennie wydawanych jest w delegaturze NFZ w Radomiu. Zainteresowanie jest bardzo duże. Karty wydawane są od ręki, ale teraz nie uniknie się stania w kolejce.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE.EKUZ może zostać wydana wyłącznie osobom, które mają ubezpieczenie zdrowotne.Korzystając z EKUZ zagranicą należy pamiętać, że leczenie odbywa się zgodnie z zasadami systemu danego kraju. - Od początku wakacji dziennie wydajemy 500, czy nawet 700 kart - mówi Andrzej Cieślik kierownik delegatury NFZ w Radomiu.

Zainteresowanie zdecydowanie wzrosło od początku wakcji

Od 1 czerwca 2019 roku wydłużył się okres ważności karty EKUZ. Do 3 lat dla następujących osób:zatrudnionych; prowadzących pozarolniczą i  rolniczą działalność gospodarczą; pobierających zasiłek / świadczenie przedemerytalne;

Ponadto okres ważności Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydawanej w związku z pobytem czasowym w innym państwie członkowskim UE/EFTA z dniem 20 października 2018 r. zostaje wydłużony do 5 lat, dla następujących osób:

zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego jako członek rodziny w wieku poniżej 18 roku życia (okres ważności karty kończy się z dniem ukończenia przez te osoby 18. roku życia);

nieubezpieczonych dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i posiadają polskie obywatelstwo(okres ważności karty kończy się z dniem ukończenia przez te osoby 18. roku życia);

Dzieci / uczniów, posiadających własny tytuł do ubezpieczenia  w wieku poniżej 18 roku życia (okres ważności karty kończy się z dniem ukończenia przez te osoby 18. roku życia).

Wnioski składane do oddziału wojewódzkiego NFZ korespondencyjnie (poczta, faks, mail, za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP) rozpatrywane są na bieżąco, niezwłocznie po ich otrzymaniu i zgodnie z kolejnością wpływu. Czas oczekiwania uzależniony jest od liczby wniosków przesłanych do rozpatrzenia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4