Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Unijne pieniądze na wymianę pieców

Wiadomości z Radomia

Unijne pieniądze na wymianę pieców

30 marzec 2018 / Tekst

Konkurs na wymianę urządzeń grzewczych. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych czeka na wnioski do 12 kwietnia.

fot. Archiwum RPR
fot. Archiwum RPR

- Rozpoczynamy nabór wniosków. Nabór będziemy prowadzić do 12 kwietnia. Z tego programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, zarządcy nieruchomości, osoby prawne, ale na danej nieruchomości nie może być prowadzona działalność gospodarcza - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W konkursie mogą uczestniczyć wnioskodawcy, którzy złożą deklarację przystąpienia do projektu, dokonają zmiany systemu ogrzewania, dostarczą świadectwo energetyczne lub audyt energetyczny oraz zobowiążą się, że w wyniku realizacji projektu budynek mieszkalny osiągnie określone standardy energetyczne.

- Dofinansowanie wynosi 80% kosztów kwalifikowanych. 20% środków jest po stronie właściciela nieruchomości, który będzie musiał wnieść do budżetu gminy, żeby takie dofinansowanie otrzymać. Pierwszeństwo w tym programie ma przyłączenie nieruchomości do sieci ciepłowniczej. Jeśli w pobliżu nieruchomości nie ma sieci ciepłowniczej, mieszkaniec może wybrać inny sposób ogrzewania. Na pierwszym miejscu jest ogrzewanie elektryczne, olejowe i na końcu gazowe, ale tylko jeśli udowodnimy, że osiągniemy lepszy efekt energetyczny w danej nieruchomości - tłumaczy Grażyna Krugły, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

Mieszkańcy muszą być przygotowani, że do momentu złożenia wniosku, magistrat musi zdobyć następujące informacje: jaki rodzaj pieca posiada, o jakich parametrach, kosztorys wymiany ogrzewania razem z montażem i pozwolenie na budowę w przypadku przyłącza gazowego. Do tego audyt energetyczny lub świadectwo energetyczne.

Dofinansowanie wymiany urządzeń grzewczych będzie możliwe pod warunkiem zapewnienia znacznej redukcji CO2 w odniesieniu do istniejących instalacji o co najmniej 30% w przypadku zmiany spalanego paliwa. Ze względu na to, że inwestycje w tym zakresie mają długotrwały charakter, powinny być zgodne z właściwymi przepisami unijnymi. Montaż urządzeń grzewczych na poszczególnych nieruchomościach jest przewidziany po przeprowadzeniu zamówienia publicznego i może być realizowany w latach 2019- 2020.

Osoby chcące przystąpić do konkursu powinny wypełnić i złożyć deklarację w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 kwietnia 2018 r. w Biurze Obsługi Mieszkańca, pokój 19 w Urzędzie Miejskim w Radomiu, ul. Kilińskiego 30.

Szczegółowe warunki konkursu oraz wzory dokumentów znajdziecie TUTAJ.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4