Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 24 czerwca - Narodzenie św. Jana Chrzciciela
Radio Plus Radom /RADOM/Urodziny SMS-a

Wiadomości z Radomia

Urodziny SMS-a

03 grudzień 2016 / Tekst

24 lata temu z Wielkiej Brytanii wysłany został pierwszy SMS.

3 grudnia 1992 r. z Wielkiej Brytanii wysłana została pierwsza wiadomość SMS. Neil Papworth, pracownik Vodafone, składał w nim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia swoim kolegom.

Na początku SMS-y miały służyć operatorom do informowania klientów o awariach sieci, czy zmianach w cenniku. Nie było również możliwe przesyłanie wiadomości SMS-em do innych sieci. Wiadomości tekstowe cieszyły się jednak popularnością wśród nastolatków i to właśnie ta grupa klientów skłoniła operatorów do uruchomienia nowej usługi.

Obecnie SMS-y są jednym z popularniejszych środków komunikacji. Wysyłamy je, kiedy pilnie chcemy coś przekazać, szybko i dyskretnie z kimś się skontaktować. Jest to także sposób na składanie życzeń - szczególnie w okresie świątecznym zasypywani jesteśmy wiadomościami w stylu: "W ten wigilijny dzień zaśnieżony, kiedy w kościele biją dzwony, przyjmijcie życzenia pełne radości, a w Nowym Roku szczęścia, zdrowia i pomyślności!".

Dzięki SMS-om możemy również pomagać. Istnieją sytuacje, w których kwota, jaką płacimy za wysłanie SMS-a, przekazana zostaje na pomoc potrzebującym.

W razie niebezpieczeństwa wysłać możemy także SMS interwencyjny. Usługa dotyczy pasażerów poruszających się komunikacją miejską w Radomiu. Osoba, która jest świadkiem wandalizmu, czy spotkała w autobusie kogoś stwarzającego niebezpieczeństwo, może szybko i dyskretnie zgłosić to Straży Miejskiej. wystarczy pod nr 604-345-986 wysłać wiadomość, w której podane zostaną:

  • numer linii, którą obsługuje dany autobus, 
  • numer boczny autobusu znajdujący się również z przodu i z tyłu pojazdu,
  • kierunek jazdy autobusu 
  • rodzaj zdarzenia.

Technologia idzie do przodu - to duże ułatwienie, ale również zagrożenie - szczególnie, gdy korzystamy z niej w nieodpowiednich sytuacjach. O tym, kto najczęściej korzysta z telefonu w czasie jazdy i jakie mogą być tego skutki, mówi podkom. Emilia Kosma z Wydziału Ruchu Drogowego Mazowieckiej Policji:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4