Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Urzekająca kawa w Radomiu

Wiadomości z Radomia

Urzekająca kawa w Radomiu

29 marzec 2019 / Tekst

Ruszył projekt "Urzekająca kawa w Radomiu", w ramach którego kobiety spotykają się w kawiarni, by odkrywać kobiecość, do jakiej powołał je Bóg. W spotkaniu, które odbyło się w klubie Arka przy Chrobrego udział wzięło kilkadziesiąt kobiet. Gościem specjalnym była Anna Golędzinowska, polska modelka, aktorka, prezenterka telewizyjna, na co dzień mieszkająca we Włoszech. W spotkaniu uczestniczyła m.in. Ewelinia Chełstowska - współzałożycielka "Urzekającej w Polsce".

Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Barbara Kobylarczyk, jedna z organizatorek spotkania powiedziała, że projekt jest skierowany do pań. - Jego celem jest odkrycie piękna kobiet – nie tylko to zewnętrznego, ale przede wszystkim piękna kobiecego serca. Żyjemy w zabieganym świecie. Wiele z nas zatraca sens całej tej bieganiny, kobiecości. My proponujemy rozwijanie naszej kobiecości do jakiej powołał nas Bóg - powiedziała Barbara Kobylarczyk.

Duszpasterzem grupy jest ks. Krzysztof Bochniak. - To niecodzienna inicjatywa i nowe doświadczenie w życiu kapłańskim. To piękne ukazywanie kobiecości. Mamy miejsce, potencjał i ludzi. To buduje wspólnotę.

Gościem specjalnym była Anna Golędzinowska, polska modelka, aktorka, prezenterka telewizyjna, na co dzień mieszkająca we Włoszech. - Kobiety lubią rozmawiać we własnym gronie. Cieszę się, że powstają tego typu projekty, gdzie przy kawie, można odkrywać swoją kobiecość. Zawodowo zajmuję się doradztwem wizerunku. Dzisiaj wiele kobiet jest zauroczonych chirurgią plastyczną. Ja zajmuje się zupełnie czymś innym. My upiększamy kobiety, ale bez tego medycznego aspektu. Tu chodzi odkrywanie piękna w sercu. Wszystko inne to tylko rama obrazu - mówiła Anna Golędzinowska.

Projekt "Urzekająca kawa w Radomiu" skupia nastolatki, singielki, mężatki, młode mamy i kobiety dojrzałe, które chcą odkrywać swoją kobiecość i dzielić się wzajemnie doświadczeniami. 

Inicjatywie patronuje św. Joanna Beretta Molla, a wzorem kobiecości jest Maryja. Projekt rozwija się za aprobatą Episkopatu Polski i krajowego duszpasterza kobiet bp. Wiesława Szlachetki oraz pod patronatem Agaty Kornhauser-Dudy. Spotkania z cyklu "Urzekająca kawa w Radomiu" będą się odbywać w ostatni czwartek każdego miesiąca. 

ostatni czwartek 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4