Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Utalentowani, uśmiechnięci, zaangażowani!

Wiadomości z Radomia

Utalentowani, uśmiechnięci, zaangażowani!

29 listopad 2017 / Tekst

Pokazali swoje talenty, przełamali bariery i opanowali największą scenę w mieście. Za nami czwarty Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych.

Utalentowani, uśmiechnięci, zaangażowani!
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

W imprezie udział wzięło 21 podmiotów: podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej i innych radomskich środowisk łączących osoby niepełnosprawne. W tym roku po raz pierwszy Festiwal odbył się w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego. To dodało rangi wydarzeniu. Celem imprezy jest integracja osób niepełnosprawnych i pochwalenie się przez nich talentami. - mówi Jarosław Szczepaniak - kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu:

Uczestnicy prezentowali się w kategoriach: taniec, piosenka, inne małe formy artystyczne (skecz, kabaret czy mini przedstawienie) oraz prace ręczne. Na scenie nie brakowało uśmiechu i zaangażowania uczestników. Uczestnicy chwalą sobie atmosferę imprezy i możliwość zaprezentowania swojej pracy:

Twórczość osób niepełnosprawnych kwitnie, chociaż często osoby zdrowe nie potrafią jej docenić - zauważają podopieczni Stowarzyszenia Razem w Radomiu:

Na królowanie takiego poglądu nie zgadza się Marcin Gierczak - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Dyrektor podkreśla, że występy zaprezentowane przez uczestników Festiwalu jakością nie różnią się od twórczości osób w pełni sprawnych:

 Imprezę otworzył wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. - Jeśli Bóg coś komuś zabiera, to w innych cechach i sprawnościach daje dużo więcej. Myślę, że ten Festiwal pokazuje jak wspaniale jesteście rozwinięci. Jesteśmy pod wrażeniem. - powiedział do uczestników:

- Imprezy takie jak te są bardzo potrzebne! - podkreśla Jadwiga Czubak - dumna mama jednego z uczestników:

Laureatem tegorocznej edycji Festiwalu zostało Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Nasze Dzieci”. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele władz miasta, radomskich mediów, a także sztuki i kultury przyznało również dwa wyróżnienia: pierwsze dla Warsztatów Terapii Zajęciowej "Nadzieja" i drugie dla Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych. Natomiast w kategorii prac ręcznych niepokonani okazali się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4