Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 24 kwietnia - św. Jerzy, męczennik
Radio Plus Radom /RADOM/Uwaga złodzieje!

Wiadomości z Radomia

Uwaga złodzieje!

31 październik 2018 / Tekst

Wzmożone kontrole na drogach, patrole na i wokół cmentarzy - radomscy policjanci i służby patrolowo-interwencyjne zwierają szyki - będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na cmentarzach i w ich rejonach.

Uwaga złodzieje!
foto policja

Tłok, gwar i roztargnienie – na cmentarzach i wokół nich duży ruch. Radomianie kupują wiązanki i znicze. Często nie zdają sobie sprawy, że są obserwowani przez złodziei, którzy wykorzystują każdą sytuację i kradną wszystko, co da się spieniężyć. A okazji w tym czasie wiele, tym bardziej, że sporo z odwiedzających groby swoich bliskich, już dziś decyduje się na ozdobienie pomników:

Porządku i bezpieczeństwa pilnować będą służby mundurowe. W działania, poza funkcjonariuszami drogówki, włączyły się też służby patrolowo-interwencyjne. Te przede wszystkim pilnować będą porządku na cmentarzach i w ich rejonach - mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji Justyna Leszczńska:

Policjanci apelują także o ostrożność podczas porządkowania grobów. Zajęci czyszczeniem płyt nagrobnych czy grabieniem liści wokół pomników, zapominamy się i pozostawiamy torebki i saszetki bez opieki. Złodzieję tylko czakają na takie sytuacje:

- Okolice cmentarzy i spory ruch pieszych to warunki do potencjalnego działania kieszonkowców czy oszustów - mówi Justyna Leszczyńska. Warto zastosować kilka cennych wskazówek dotyczących zabezpieczenia swojego mieszkania na czas wyjazdu czy zachowania się w tłumie ludzi. W zatłoczonym miejscu mogą pojawić się kieszonkowcy, którzy niezauważeni sięgają do kieszeni czy torebek. Zwracajmy także uwagę na osoby zbierające pieniądze, rzekomo na szczytny cel. Zachowajmy ostrożność, weryfikujmy informacje, które są nam przekazywane.

 Policjanci zapewnią także bezpieczeństwo na dworcach kolejowych i autobusowych, czy w środkach komunikacji publicznej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4