Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/W kwietniu proces w sprawie pożaru hali przy Wrocławskiej

Wiadomości z Radomia

W kwietniu proces w sprawie pożaru hali przy Wrocławskiej

21 marzec 2019 / Tekst

11 kwietnia ruszy proces w sprawie pożaru hali magazynowej przy ulicy Wrocławskiej w Radomiu w grudniu 2017 roku. Oskarżonej, 56-letniej właścicielce obiektu śledczy postawili kilkanaście zarzutów, wśród nich niedopełnienia obowiązków z zakresu prawa budowlanego i ochrony przeciwpożarowej. Straty oszacowano na niemal 13 mln zł.

W kwietniu proces w sprawie pożaru hali przy Wrocławskiej
foto: Radio Plus Radom

To był jeden z największych pożarów w ostatnich latach. Ogień, który pojawił się w hali magazynowej przy ul. Wrocławskiej w Radomiu strażacy gasili przez kilka dni. Dochodzenie prokuratorskie wykazało, że to właścicielka hali nie zadbała odpowiednio o obiekt, a wyniku naruszeń doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Akt oskarżenia przeciwko 56-letniej Urszuli S., włascicielce hali przy ul. Wrocławskiej, Prokuratura Rejonowa Radom - Wschód skierowała do sądu pod koniec stycznia. Prokurator zarzuca kobiecie, że jako właścicielka obieku nie dopełniiła obowiązków z zakresu prawa budowlanego i ochrony przeciwpożarowej. W toku sledztwa ustalono, że stan techniczny budynku nie był sprawdzany od 2005 roku, nie było też odpowiednich przeglądów i odbiorów instalacji, w tym urządzeń, które znajdowały się wewnątrz hali. - Obiekt nie spełniał obecnych norm przeciwpożarowych - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas:

 

- W związku z silnymi i intensywnymi opadami atmosferycznymi, dach zaczął przeciekać, a znajdująca się wewnątrz instalacja elektryczna pracowała w tzw. trybie awaryjnym - mówi rzecznik.

Biegli w toku śledztwa ustalili, że bezpośrenią przyczyną wybuchu ognia było zwarcie instalacji elektrycznej w kilku miejscach. Powierzchnię magazynową w hali wynajmowało kilkanaście firm, wśród nich hurtownie papierosów, art. chemicznych, odzieży ochronnej i roboczej, odbywała się tam też produkcja kwiatów sztucznych i rur PCV:

  

Kobieta nie przyznaje się do zarzucanego jej czynu i skorzystała z prawa odmowy składania wyjaśnień. Grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, pożar wybuchł 23 grudnia 2017 roku. Strażacy walczyli z ogniem do 27 grudnia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4