W nowym budynku Nowe Perspektywy Radom - Radio Plus Radom
Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Częściowe zachmurzenie

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 81%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 20 Sie 2018

  Częściowe zachmurzenie 31°C 17°C

 • 21 Sie 2018

  Częściowe zachmurzenie 25°C 13°C

Radio Plus Radom /RADOM/W nowym budynku Nowe Perspektywy

Wiadomości z Radomia

W nowym budynku Nowe Perspektywy

16 maj 2018 / Tekst

Pierwsze w Radomiu kompleksowe Centrum Wspierania i Edukacji Rodzin oficjalnie otwarte. Stowarzyszenie Nowe Perspektywy już w nowej siedzibie.

W nowym budynku Nowe Perspektywy
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Swoją działalność zaczęli pięć lat temu, a ich pierwsza siedziba mieściła się w odremontowanej piwnicy budynku przy ulicy Rapackiego. Następnie przenieśli się na parter przy ul. Mazowieckiego (dawnej Domagalskiego). Teraz przenoszą się na pierwsze piętro - do budynku przy ulicy Lubońskiego. Mowa o Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy, które w nowym miejscu prowadzić będzie Centrum Wspierania i Edukacji Rodzin.

W nowej - prawie dwustumetrowej - siedzibie znalazły się trzy sale terapeutyczne, sala ruchowa, szkoleniowa oraz warsztatownia. Stowarzyszenie mogło liczyć na dotacje z miasta, a także Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Działacze mogli liczyć również na pomoc ze strony radomskich przedsiębiorców, którzy pomogli w wyremontowaniu placówki.

Stowarzyszenie na rzecz wspierania rodzin "Nowe Perspektywy" to stowarzyszenie, które wspierają rodziny w każdym momencie - nie tylko w sytuacjach krytycznych. W Centrum można bezpłatnie skorzystać z porad psychologa, psychoterapeuty, terapeuty uzależnień czy terapeuty rodzin, ale także logopedy i neurologopedy, pedagoga specjalnego, prawnika czy doradcy zawodowego. W Centrum czekają również grupy wsparcia, skorzystać można z zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży, zajęć dla seniorów, a nawet kursów i szkoleń. To także miejsce, do którego można po prostu przyjść, porozmawiać, napić się herbaty, poznać nowych ludzi i podzielić się z nimi swoimi pomysłami. - Otwarci jesteśmy na takie grupy osób, które nie potrzebują stricte pomocy terapeuty, natomiast potrzebują zainteresowania, motywacji, mobilizacji. Takich nowych perspektyw. - mówi Monika Dudek - prezes Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie zrzesza około dwudziestu osób, Nowe Perspektywy mają również wielu przyjaciół, którzy licznie przybyli na otwarcie nowej siedziby. Od początku ze stowarzyszeniem związana jest Kinga Zieja, która cieszy się z nowej siedziby. Zauważa również, jak ważny jest dla niej wolontariat. Czasem przeradza się w prawdziwą przyjaźń - przekonuje wolontariuszka:

Stowarzyszenie Nowe Perspektywy w ramach konkursu grantowego finansowanego z funduszy Unii Europejskiej otrzymało od fundacji Fundusz Współpracy ponad siedemdziesiąt tysięcy złotych wsparcia. - Cieszy nas, że w takich miejscach tworzą się nowe miejsca pracy. - podkreśla Daniel Prędkopowicz z fundacji:

 - Rodzina jest najważniejsza, jeśli coś się psuje potrzebne są miejsca, w których możemy to naprawić. To Centrum na pewno jest jednym z tych miejsc. - zauważa wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik:

Podczas uroczystego otwarcia nowe pomieszczenia zostały poświęcone, a wstęga - przecięta. Członkowie stowarzyszenia przygotowali również program artystyczny. Przeprowadzona została również licytacja prac plastycznych wolontariuszy, z której dochód ma wesprzeć budowę windy w budynku. Najdroższy z obrazów wylicytowany został za pięćset złotych. Stowarzyszenie może liczyć na wsparcie miasta w tej sprawie. Władze miasta biorą tę inwestycję pod uwagę. - Stowarzyszenie zasługuje na tę pomoc. Przecież sami pomagają innym. - zauważa wiceprezydent Zawodnik:

Centrum Wspierania i Edukacji Rodzin prowadzone przez Stowarzyszenie Nowe Perspektywy mieści się w Radomiu przy ul. Lubońskiego 2 (nad przychodnią).

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 81%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 20 Sie 2018

  31°C 17°C

 • 21 Sie 2018

  25°C 13°C

ARTYSTA TYGODNIA

Nie bądź taki szybki Bill

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4