Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 19 stycznia - św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /RADOM/W nowym budynku Nowe Perspektywy

Wiadomości z Radomia

W nowym budynku Nowe Perspektywy

16 maj 2018 / Tekst

Pierwsze w Radomiu kompleksowe Centrum Wspierania i Edukacji Rodzin oficjalnie otwarte. Stowarzyszenie Nowe Perspektywy już w nowej siedzibie.

W nowym budynku Nowe Perspektywy
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Swoją działalność zaczęli pięć lat temu, a ich pierwsza siedziba mieściła się w odremontowanej piwnicy budynku przy ulicy Rapackiego. Następnie przenieśli się na parter przy ul. Mazowieckiego (dawnej Domagalskiego). Teraz przenoszą się na pierwsze piętro - do budynku przy ulicy Lubońskiego. Mowa o Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy, które w nowym miejscu prowadzić będzie Centrum Wspierania i Edukacji Rodzin.

W nowej - prawie dwustumetrowej - siedzibie znalazły się trzy sale terapeutyczne, sala ruchowa, szkoleniowa oraz warsztatownia. Stowarzyszenie mogło liczyć na dotacje z miasta, a także Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Działacze mogli liczyć również na pomoc ze strony radomskich przedsiębiorców, którzy pomogli w wyremontowaniu placówki.

Stowarzyszenie na rzecz wspierania rodzin "Nowe Perspektywy" to stowarzyszenie, które wspierają rodziny w każdym momencie - nie tylko w sytuacjach krytycznych. W Centrum można bezpłatnie skorzystać z porad psychologa, psychoterapeuty, terapeuty uzależnień czy terapeuty rodzin, ale także logopedy i neurologopedy, pedagoga specjalnego, prawnika czy doradcy zawodowego. W Centrum czekają również grupy wsparcia, skorzystać można z zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży, zajęć dla seniorów, a nawet kursów i szkoleń. To także miejsce, do którego można po prostu przyjść, porozmawiać, napić się herbaty, poznać nowych ludzi i podzielić się z nimi swoimi pomysłami. - Otwarci jesteśmy na takie grupy osób, które nie potrzebują stricte pomocy terapeuty, natomiast potrzebują zainteresowania, motywacji, mobilizacji. Takich nowych perspektyw. - mówi Monika Dudek - prezes Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie zrzesza około dwudziestu osób, Nowe Perspektywy mają również wielu przyjaciół, którzy licznie przybyli na otwarcie nowej siedziby. Od początku ze stowarzyszeniem związana jest Kinga Zieja, która cieszy się z nowej siedziby. Zauważa również, jak ważny jest dla niej wolontariat. Czasem przeradza się w prawdziwą przyjaźń - przekonuje wolontariuszka:

Stowarzyszenie Nowe Perspektywy w ramach konkursu grantowego finansowanego z funduszy Unii Europejskiej otrzymało od fundacji Fundusz Współpracy ponad siedemdziesiąt tysięcy złotych wsparcia. - Cieszy nas, że w takich miejscach tworzą się nowe miejsca pracy. - podkreśla Daniel Prędkopowicz z fundacji:

 - Rodzina jest najważniejsza, jeśli coś się psuje potrzebne są miejsca, w których możemy to naprawić. To Centrum na pewno jest jednym z tych miejsc. - zauważa wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik:

Podczas uroczystego otwarcia nowe pomieszczenia zostały poświęcone, a wstęga - przecięta. Członkowie stowarzyszenia przygotowali również program artystyczny. Przeprowadzona została również licytacja prac plastycznych wolontariuszy, z której dochód ma wesprzeć budowę windy w budynku. Najdroższy z obrazów wylicytowany został za pięćset złotych. Stowarzyszenie może liczyć na wsparcie miasta w tej sprawie. Władze miasta biorą tę inwestycję pod uwagę. - Stowarzyszenie zasługuje na tę pomoc. Przecież sami pomagają innym. - zauważa wiceprezydent Zawodnik:

Centrum Wspierania i Edukacji Rodzin prowadzone przez Stowarzyszenie Nowe Perspektywy mieści się w Radomiu przy ul. Lubońskiego 2 (nad przychodnią).

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4