Na antenie: SEDNO SRRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Opady

6°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 51.50 km/h

 • 23 Paź 2018

  Rain 6°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  Opady 7°C 2°C

Radio Plus Radom /RADOM/W nowym budynku Nowe Perspektywy

Wiadomości z Radomia

W nowym budynku Nowe Perspektywy

16 maj 2018 / Tekst

Pierwsze w Radomiu kompleksowe Centrum Wspierania i Edukacji Rodzin oficjalnie otwarte. Stowarzyszenie Nowe Perspektywy już w nowej siedzibie.

W nowym budynku Nowe Perspektywy
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Swoją działalność zaczęli pięć lat temu, a ich pierwsza siedziba mieściła się w odremontowanej piwnicy budynku przy ulicy Rapackiego. Następnie przenieśli się na parter przy ul. Mazowieckiego (dawnej Domagalskiego). Teraz przenoszą się na pierwsze piętro - do budynku przy ulicy Lubońskiego. Mowa o Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy, które w nowym miejscu prowadzić będzie Centrum Wspierania i Edukacji Rodzin.

W nowej - prawie dwustumetrowej - siedzibie znalazły się trzy sale terapeutyczne, sala ruchowa, szkoleniowa oraz warsztatownia. Stowarzyszenie mogło liczyć na dotacje z miasta, a także Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Działacze mogli liczyć również na pomoc ze strony radomskich przedsiębiorców, którzy pomogli w wyremontowaniu placówki.

Stowarzyszenie na rzecz wspierania rodzin "Nowe Perspektywy" to stowarzyszenie, które wspierają rodziny w każdym momencie - nie tylko w sytuacjach krytycznych. W Centrum można bezpłatnie skorzystać z porad psychologa, psychoterapeuty, terapeuty uzależnień czy terapeuty rodzin, ale także logopedy i neurologopedy, pedagoga specjalnego, prawnika czy doradcy zawodowego. W Centrum czekają również grupy wsparcia, skorzystać można z zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży, zajęć dla seniorów, a nawet kursów i szkoleń. To także miejsce, do którego można po prostu przyjść, porozmawiać, napić się herbaty, poznać nowych ludzi i podzielić się z nimi swoimi pomysłami. - Otwarci jesteśmy na takie grupy osób, które nie potrzebują stricte pomocy terapeuty, natomiast potrzebują zainteresowania, motywacji, mobilizacji. Takich nowych perspektyw. - mówi Monika Dudek - prezes Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie zrzesza około dwudziestu osób, Nowe Perspektywy mają również wielu przyjaciół, którzy licznie przybyli na otwarcie nowej siedziby. Od początku ze stowarzyszeniem związana jest Kinga Zieja, która cieszy się z nowej siedziby. Zauważa również, jak ważny jest dla niej wolontariat. Czasem przeradza się w prawdziwą przyjaźń - przekonuje wolontariuszka:

Stowarzyszenie Nowe Perspektywy w ramach konkursu grantowego finansowanego z funduszy Unii Europejskiej otrzymało od fundacji Fundusz Współpracy ponad siedemdziesiąt tysięcy złotych wsparcia. - Cieszy nas, że w takich miejscach tworzą się nowe miejsca pracy. - podkreśla Daniel Prędkopowicz z fundacji:

 - Rodzina jest najważniejsza, jeśli coś się psuje potrzebne są miejsca, w których możemy to naprawić. To Centrum na pewno jest jednym z tych miejsc. - zauważa wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik:

Podczas uroczystego otwarcia nowe pomieszczenia zostały poświęcone, a wstęga - przecięta. Członkowie stowarzyszenia przygotowali również program artystyczny. Przeprowadzona została również licytacja prac plastycznych wolontariuszy, z której dochód ma wesprzeć budowę windy w budynku. Najdroższy z obrazów wylicytowany został za pięćset złotych. Stowarzyszenie może liczyć na wsparcie miasta w tej sprawie. Władze miasta biorą tę inwestycję pod uwagę. - Stowarzyszenie zasługuje na tę pomoc. Przecież sami pomagają innym. - zauważa wiceprezydent Zawodnik:

Centrum Wspierania i Edukacji Rodzin prowadzone przez Stowarzyszenie Nowe Perspektywy mieści się w Radomiu przy ul. Lubońskiego 2 (nad przychodnią).

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Opady

Wilgotność: 94%

Wiatr: 51.50 km/h

 • 23 Paź 2018

  6°C 5°C

 • 24 Paź 2018

  7°C 2°C

ARTYSTA TYGODNIA

Vox
"Bananowy song"

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 3 9
Cerrad Czarni Radom 3 6
PGE Skra Bełchatów 3 6
Jastrzębski Węgiel 3 5
Chemik Bydgoszcz 3 5
GKS Katowice 2 4
Trefl Gdańsk 2 3
Stocznia Szczecin 2 3
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 3 3
Asseco Resovia Rzeszów 2 1
MKS Będzin 3 0
Cuprum Lubin 3 0

POLECAMY

230x190 4