Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/W Opocznie pamiętają o żołnierzach wyklętych

Wiadomości z Radomia

W Opocznie pamiętają o żołnierzach wyklętych

26 luty 2015 / Tekst

Jutro odbędzie się w Opocznie finał regionalny konkursu "Żołnierze wyklęci - niezłomni bohaterowie". W niedzielę także w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeprowadzony zostanie w Opocznie bieg, odprawiona będzie również Msza święta.

W finale regionalnym konkursu "Żołnierze wyklęci - niezłomni bohaterowie" weźmie udział 75 finalistów etapów szkolnych z 8 powiatów województwa łódzkiego. Młodzi ludzie swoją wiedzę na temat żołnierzy wyklętych będą mogli zaprezentować w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie. Właśnie tam o godzinie 10.30 rozpocznie się finał regionalny konkursu. - Łącznie w tegorocznej edycji naszego konkursu wzięło udział ponad 300 uczniów z 25 szkół - wyjaśnia poseł Robert Telus, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. Najlepsi zaprezentują się jutro w Opocznie. Zwycięzcy rywalizacji awansują do finału wojewódzkiego konkursu.
Główne uroczystości związane z opoczyńskimi obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowane zostały na niedzielę. Tego dnia w okolicach domu kultury zorganizowany zostanie bieg. Start o godzinie 10. Zwieńczeniem uroczystości będzie Msza święta, jaka w kolegiacie św. Bartłomieja odprawiona zostanie o godzinie 12. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych wspólnie z posłem Robertem Telusem organizują w Opocznie starosta Józef Róg i burmistrz Rafał Kądziela.
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się również w Paradyżu. Miejscowa Jednostka Strzelecka zaprasza w niedzielę na bieg "Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Rozpocznie się on o godzinie 12 na ul. Przedborskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4