Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/W szpitalu na Józefowie powstał nowoczesny ośrodek

Wiadomości z Radomia

W szpitalu na Józefowie powstał nowoczesny ośrodek

11 lipiec 2019 / Tekst

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie uroczyście otwarty został Ośrodek Chorób Serca i Naczyń, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych. Twórcą ośrodka jest prof. Leszek Markuszewski.

W szpitalu na Józefowie powstał nowoczesny ośrodek
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom

To pierwszy tego typu ośrodek na południowym Mazowszu. Pomysł na utworzenie Ośrodka Chorób Serca i Naczyń, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych zrodził się półtora roku temu. - Zamysłem było scalenie sześciu odrębnie działających oddziałów w jeden, w którym kompleksowo leczeni byliby pacjenci zapadający na najczęściej występujące obecnie w kraju choroby: układu krążenia, patologie metaboliczne, otyłość i cukrzycę - mówi prof. Leszek Markuszewski:

Ośrodek tworzą dwa oddziały internistyczne, pulmunologia, kardiologia, kardiochirurgia i reumatologia. Dodatkowo w jego skład wchodzą zakłady diagnostyczne, między innymi diagnostyki obrazowej i endoskopii. Otwarcie ośrodka to przede wszystkim korzyści dla pacjenta. - Dla pacjenta znaczy zintegrowaną medycynę opartą o najwyższe standardy diagnostyczno-terapeutyczne, szybkość i propagację wszystkiego tego co nowoczesna medycyna przynosi, komunikację wewnątrzoddziałową, lepsze wykorzystanie łóżek, skrócenie czasu pobytu pacjentów, bezpieczeństwo i satysfakcję - mówi profesor.

Pierwsze efekty działalności ośrodka już są widoczne - mówi profesor:

Profesor Leszek Markuszewski ma nadzieję, że w przyszłości szpital na Józefowie będzie doskonałą bazą dydaktyki dla studentów wydziału lekarskiego UT-H w Radomiu.

Inicjatywie kibicuje wiceprezes lecznicy Krzysztof Zając. - Współpraca szpitala z radomska uczelnią i tworzenie w najbliższej przyszłości własnych kadr to sprawa nadrzędna - mówi:

- Dzięki współpracy oddziałów w ramach ośrodka pacjent uzyska kompleksową pomoc. - Nasi lekarze mają systematycznie omawiać trudne przypadki, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem, współpracować przy wdrażaniu metod leczenia, a przy okazji nasi lekarze też będą się uczyć - mówi Krzysztof Zając.

Otwarcia ośrodka pogratulował wicemarszałek Rafał Rajkowski:

Gratulacje złożyła również wiceprezydent Katarzyna Kalinowska:

- Otwarcie osrodka to nowy krok w kierunku medycyny - mówi radna mazowieckiego sejmiku Bożena Żelazowska:

- Życzę, by ten ośrodek stał się kuźnią talentów przyszłych kadr medycznych w Polsce - mówi Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz:

Z opieki medycznej w lecznicy korzysta rocznie ok. 40 tysięcy pacjentów.

W uroczystym otwarciu ośrodka wzięli udział m.in. wicemarszałek Rafał Rajkowski, wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, personel medyczny i radni sejmiku woj. mazowieckiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4