Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /RADOM/"W zdrowym ciele - zdrowy duch"

Wiadomości z Radomia

"W zdrowym ciele - zdrowy duch"

27 sierpień 2018 / Tekst

10 bezdomnych w Radomiu objętych zostanie opieką lekarską - wszystko za sprawą streetworkerów Caritas diecezji radomskiej, którzy z początkiem września ruszają z akcją 'W zdrowym ciele - zdrowy duch'. Jej organizatorzy mają pomagać osobom, które mieszkają w spartańskich warunkach.

-Akcja skierowana jest do osób bezdomnych, nieobjętych pomocą instytucjonalną. Najczęściej są to osoby, które są na samym dnie - informuje Dagmara Kornacka, streetworker Caritas Diecezji Radomskiej

-Mamy nadzieję, że rozmowa z lekarzem będzie impulsem do zmiany życia na lepsze, do zadbania o swoje zdrowie - kontynuuje Dagmara Kornacka.

Streetworking polega na pomocy osobom, które pozostają na ulicy i nocują w miejscach nieprzystosowanych do zamieszkania. -Pod brudnym ubraniem znajduje się też człowiek, często ze swoimi nałogami, lękami i ułomnościami. My jesteśmy po to, by bezdomny nie bał się wejść do urzędu, lekarza z obawy o odrzucenie, lekceważenie i przykre komentarze. Taką pracę wykonujemy każdego dnia - wyjaśnia streetworker.

Pomocą na początek zostanie objętych dziesięciu bezdomnych. Jednak osób potrzebujących jest o wiele więcej - informuje Karol Majewski.

-Chcemy dotrzeć do świadomości społeczeństwa, pokazać w jaki sposób każdy człowiek może pomóc osobie wykluczonej społecznie kierując ją do nas. Pamiętajmy, że dając pieniądze lub żywność nie zawsze pomagamy, często w ten sposób wspieramy ich w bezdomności oraz nałogach - informuje Dagmara Kornacka.

Akcja "W zdrowym ciele - zdrowy duch" rozpocznie się w pierwszym tygodniu września i będzie koordynowana przez streetworkerów Caritas Diecezji Radomskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4