Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Wdrażanie e-usług rozpoczęte

Wiadomości z Radomia

Wdrażanie e-usług rozpoczęte

07 czerwiec 2017 / Tekst

Za kilka miesięcy radomianie będą mogli załatwić wiele urzędowych spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Rozpoczyna się wdrażanie systemu e-usług. Umowę wartą prawie 2,9 mln złotych podpisali prezydent Radosław Witkowski oraz przedstawiciele konsorcjum firm Sputnik Software z Poznania oraz S&T Services Polska z Warszawy.

foto:UM Radom
foto:UM Radom

- To ważny dla naszego miasta projekt, wpisujący się w naszą strategię „smart city”, który znacznie usprawni kontakt mieszkańców z urzędem. Wiele spraw, które dziś wiążą się potrzebą wizyty w Urzędzie Miejskim będzie można załatwić przez internet - mówi prezydent Radosław Witkowski:

Zwycięzca przetargu ma dostarczyć niezbędny sprzęt i stworzyć odpowiednie systemy informatyczne do końca lutego przyszłego roku. - Naszym zadaniem jest wdrożenie system u-usług na najwyższym poziomie. Ma on być zintegrowany z systemami, które już funkcjonują w urzędzie. Podejmujemy to wyzwanie. Mamy doświadczenie nie tylko dotyczące zagadnień typowo technicznych. Wśród naszych pracowników są też osoby, które pracowały w różnego typu urzędach i doskonale znają specyfikę ich pracy - mówi członek zarządu Sputnik SoftwareTomasz Maćkowiak:

W ramach projektu powstanie m.in. wirtualne biuro obsługi mieszkańca. - Każdy mieszkaniec będzie mógł na indywidualnym koncie sprawdzać swoje zobowiązania wobec gminy i drogą elektroniczną opłacać np. podatek od nieruchomości, od środków transportu lub płacić za odbiór odpadów. Bez wychodzenia z domu będzie też można składać deklaracje, wnioski i oświadczenia - tłumaczy sekretarz miasta Rafał Czajkowski:

Za pośrednictwem systemu będą także prowadzone zapisy na zajęcia w domach kultury: „Idalin”, „Borki”, „Amfiteatr” oraz w „Łaźni”.

Całość jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który pokrywa 80 procent kosztów.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4