Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa
Radio Plus Radom /RADOM/Weekendowe utrudnienia dla kierowców

Wiadomości z Radomia

Weekendowe utrudnienia dla kierowców

06 wrzesień 2017 / Tekst

W sobotę na Żeromskiego i Malczewskiego, w niedzielę w okolicach Resursy i placu Jagiellońskiego - na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w najbliższy weekend czekają utrudnienia.

Weekendowe utrudnienia dla kierowców
fot. mzdik.pl

W sobotę, 9 września ulicą Żeromskiego przejdzie przemarsz organizowany w ramach obchodów rocznicy uwolnienia więźniów politycznych i żołnierzy Armii Krajowej z więzienia Urzędu Bezpieczeństwa. Przemarsz rozpocznie się o godz. 13:00 na placu Konstytucji 3 Maja i przejdzie do placu Kazimierza Wielkiego, z kilkuminutowym postojem około godziny 13:00 przy pomniku Lecha i Marii Kaczyńskich). Następnie kolumna ulicą Malczewskiego przejdzie od placu Kazimierza Wielkiego aż do placu Żołnierzy 72 Pułku Piechoty, z kilkuminutowym postojem kolumny około godziny 13:15 na skwerze Maryi Matki Życia - obok kościoła Świętej Trójcy.

- Ruch kołowy na trasie powyższego przemarszu będzie sukcesywnie wstrzymywany przez funkcjonariuszy policji i Straży Miejskiej. Może to spowodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich linii 1, 7, 8, 9, 15 i 17. - wyjaśnia Dawid Puton - rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Utrudnienia potrwają ok. 45 minut.

Natomiast w niedzielę nieprzejezdne będą ulice w pobliżu Resursy i placu Jagiellońskiego. Zamknięte zostaną: jednokierunkowy odcinek ulicy Struga (od Malczewskiego do Wąskiej - można go ominąć przez Malczewskiego i Kelles-Krauza) oraz odcinek jezdni placu Jagiellońskiego (po południowej stronie parku przy Seniorze, od skrzyżowania z Focha do Struga - można go ominąć ulicami Stańczyka, Kilińskiego i Focha, ale jedynie w tym kierunku, bo w drugą stronę ulicą Focha po kontrapasie mogą jeździć tylko rowerzyści). Niemożliwy będzie też wjazd od strony zamkniętej części placu Jagiellońskiego w jednokierunkową ulicę Wąską.

To nie jedyne niedzielne utrudnienia. W godzinach między 12:00 a 13:00 odbędzie się wyścig zabytkowych rowerów. Chwilowo może zostać wstrzymywany ruch na ulicach Focha, Witolda i Żeromskiego, a także na przecinającej tę trasę ulicy Kilińskiego (co może z kolei spowodować kilkuminutowe opóźnienia autobusów linii 19). W godzinach około 14:00-14:30 odbędzie się też przemarsz ulicami Żeromskiego, Malczewskiego i Struga (obok Resursy). Może on spowodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 19.

MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do tymczasowego oznakowania ulic, a także - w miarę możliwości - omijanie tych rejonów miasta.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4