Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Wicewojewoda odpowiada na zarzuty w sprawie UTH

Wiadomości z Radomia

Wicewojewoda odpowiada na zarzuty w sprawie UTH

09 lipiec 2018 / Tekst

- Zamiast narzekać, może lepiej zastanowić się jak pomóc radomskiemu uniwersytetowi, jak rozwijać radomską uczelnię, żeby lepiej kształciła – w taki sposób Artur Standowicz wicewojewoda mazowiecki odpowiada wiceprezydentowi Radomia Jerzemu Zawodnikowi i reprezentantom środowiska naukowego.

Przypomnijmy w miniony piątek zorganizowana została konferencja prasowa. Pojawiły się obawy, że Uniwersytetowi Technologiczno-Humanistycznemu w Radomiu grozi marginalizacja. Podzielili się nimi z mediami na konferencji przed Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Prawnych UTH, wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik i reprezentanci środowiska naukowego. Chodzi o skutki nowelizacji ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym". - Zapisy tej ustawy mogą spowodować, że nasza uczelnia nie będzie już uniwersytetem, a może nie będzie nawet miała prawa nazywać się politechniką - powiedział wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Z kolei dr Katarzyna Kalinowska z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych UTH (także Nowoczesna) podkreśliła, że minister Jarosław Gowin przeforsował ustawę wbrew środowisku akademickiemu.

- Jeżeli dziś radomski uniwersytet ma pięć udziałów, które kształcą na poziomie B, a mówimy o tym, że za trzy lata przynajmniej jeden wydział powinien kształcić na poziomie B+, to ja nie wiem czy to nie jest możliwe, to jest wykonalne. Jeżeli słyszę, jak pracownik uniwersytetu, który jakby to podważa i mówi, że radomski uniwersytet nie jest w stanie pójść do przodu, rozwijać się pod względem naukowym i dydaktycznym i badań, to ja się zastanawiam co to jest za pracownik – mówi wicewojewoda Artur Standowicz

Artur Standowicz zauważa także, że konferencja w spawie uczelni to elementem gry przedwyborczej, atak polityczny, głównie w kierunku Wojciecha Skurkiewicza kandydata na prezydenta Radomia z PiS. - Osoby te sugrrują, że wiceminister Skurkiewicz głosował przeciwko miastu. - Odpowiadam minister Skurkiewicz głosował „za” lepszym kształceniem Polaków, lepszym poziomem nauczania na uczelniach wyższych. To jest chyba pozytywne. Przypominam też, że dzięki politykom PiS powstał wydział lekarski – zauważa wicewojewoda Standowicz. Dodaje, że władze miasta nie zrobiły nic w kierunku rozwoju radomskiej uczelni.

Jakie zarzutu pojawiły się podczas konferencji z udziałem wiceprezydenta i środowiska naukowego? Przeczytacie TUTAJ

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4