Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Wielkanocnie w PSL

Wiadomości z Radomia

Wielkanocnie w PSL

19 marzec 2016 / Tekst
Członkowie radomskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego są już po wielkanocnym spotkaniu.
Wielkanocnie w PSL
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

W piątek w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” spotkali się działacze i sympatycy radomskiego ramienia PSL –u. Jak powiedział Józef Bakuła – prezes partii w Radomiu, takie spotkania pomagają tworzyć rodzinną atmosferę. Dlatego skoro rodzinna atmosfera, to także życzenia – również dla słuchaczy Radia Plus Radom:

Pokarmy na wielkanocnym stole pobłogosławił ks. Jacek Wieczorek – dyrektor Radia Plus Radom, który zaznaczył, że Święta Wielkanocne przypominają nam o celu naszego życia: - Święta Zmartwychwstania Pańskiego chcą nam przypomnieć, że ani medycyna, ani rozwój medycyny nie jest odpowiedzią na ostateczne pragnienie człowieka. Chrystus przychodzi jako Zmartwychwstały i chce nam powiedzieć, że naszym celem jest zycie bez końca – życie wieczne. I tego chciałbym życzyć: żeby tegoroczne Święta były odkryciem po raz kolejny, radości z wiary. Żeby z wiary móc czerpać siłę, żeby z wiary czerpać siłę i dzięki niej odzyskać wiarę w siebie – w to, że można być lepszym, otwartym, kochać i przebaczać drugiemu człowiekowi.

Spotkanie było dobrą okazją do tego by wprowadzić się w świąteczny nastrój, a także powspominać. Święta Wielkiej Nocy Mirosławowi Ślifirczykowi – prezesowi zarządu powiatowego partii, kojarzą się z wiosną i wesołymi tradycjami. Starosta radomski również złożył życzenia:

Na wielkanocnym spotkaniu była również Bożenna Pacholczak – wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego, która zaznaczyła, że Święta mają dla niej ważny wymiar zarówno duchowy, jak i rodzinny:

Bożenna Pacholczak życzyła wszystkim przede wszystkim zdrowia, ale również nadziei: - Jest to taki czas, że nadzieja jest ważna dla każdej osoby. Życzę również spełnienia marzeń i teo, abyśmy zawsze te marzenia mieli.

Podczas spotkania działacze wręczyli kwiaty i zaśpiewali „Sto lat” dla prezesa partii z okazji zbliżających się imienin.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4