Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/Wielkanocnie w ZDZ

Wiadomości z Radomia

Wielkanocnie w ZDZ

28 marzec 2018 / Tekst

- Miarą miłości jest miłość bez miary i taką miłość objawia Chrystus podczas swojej męki. Zaprasza także, by człowiek włączył się w te wielkie zbawcze dzieła, które ofiaruje światu Chrystus. - powiedział podczas wielkanocnego spotkania w radomskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Wielkanocnie w ZDZ
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Spotkanie rozpoczęło przedstawienie w wykonaniu uczniów ZDZ pt. "Dziękuję Ci, Jezu". Adrian Tomalski i Klaudia Zielińska z klasy 4 TB podkreślają, że takie spotkanie jest dla nich bardzo ważne, zwłaszcza, że to ich ostatni rok w szkole. Przygotowania były długie i intensywne, by wielkanocna inscenizacja wypadła jak najlepiej:

Pokarmy pobłogosławił ks. bp Henryk Tomasik. Biskup radomski podziękował młodzieży, za przypomnienie prawdy o wielkiej ofierze Chrystusa. - Miarą miłości jest miłość bez miary i taką miłość objawia Chrystus podczas swojej męki. - przypomniał bp Tomasik. - Życzymy, aby zawsze zmartwychwstawało dobro, przebaczenie, zgoda:

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta, zaprzyjaźnieni ze szkołą księża, przedstawiciele służb mundurowych i związków kombatanckich, przyjaciele, pracownicy i uczniowie szkoły. - To piękne wydarzenie, które przybliża nas do Świąt Wielkiej Nocy. Istotne jest to, że młodzież uczestniczy w tego typu spotkaniach z należytą powagą. - zauważa Jerzy Wątroba - prezes zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach:

Podczas spotkania nie zabrakło życzeń oraz tradycyjnego dzielenia się świątecznym jajkiem.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4