Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /RADOM/Wkrótce zmiany na ul. Witkacego

Wiadomości z Radomia

Wkrótce zmiany na ul. Witkacego

10 listopad 2013 / Tekst

Wkrótce do ruchu oddana zostanie ulica Witkacego.

Jak czytamy na stronie MZDiK: Dobra wiadomość dla mieszkańców Malczewa i okolic- na przebudowanym odcinku ulicy Witkacego jest już ostatnia warstwa masy bitumicznej. To oznacza, że wkrótce nowa jezdnia będzie oficjalnie dopuszczona do ruchu kołowego (dla wszystkich pojazdów). Planujemy również następne korekty tras autobusów komunikacji miejskiej w tym rejonie- zapowiada MZDiK.

W połowie października wykonawca inwestycji ułożył na ulicy Witkacego dwie warstwy masy. Potem był czas między innymi na regulację wysokości studzienek kanalizacyjnych, uzupełnianie brakujących fragmentów chodników, a także ustawianie znaków drogowych. W czwartek, 7 listopada, drogowcy rozpoczęli natomiast układanie ostatniej warstwy nawierzchni- tak zwanej ścieralnej. Prace rozpoczęły się rano, dzięki czemu prawie na całej długości jezdni udało się położyć masę przed opadami deszczu. Padało tylko podczas końcówki robót, ale opady były na tyle niewielkie, że nie miało to żadnego wpływu na jakość nawierzchni- relacjonuje MZDiK. Warto bowiem pamiętać, iż walce drogowe i tak pracują "na mokro". W tym samym czasie na odcinku ulicy Witkacego pomiędzy Milenijną i obwodnicą południową trwała przekładka sieci wodociągowej, która kolidowała z przyszłą jezdnią. Po wodociągowcach podobne roboty musi przeprowadzić tam też gazownia. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że połączenie ulicy Witkacego z nową drogą koło obwodnicy (pomiędzy ulicami Milenijną i Grzebieniową) jest zadaniem wykonywanym w ramach budowy obwodnicy - a nie ulicy Witkacego!

Tymczasem już niebawem wyasfaltowany odcinek ulicy Witkacego zostanie dopuszczony do ruchu. Wrócą tam też autobusy komunikacji miejskiej, które teraz jeżdżą pobliską ulicą Źródłową. (za: MZDiK)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4