Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/Wniosek do RIO w sprawie budżetu

Wiadomości z Radomia

Wniosek do RIO w sprawie budżetu

23 luty 2018 / Tekst

Prezydent Miasta Radomia skierował do Regionalnej Izby Obrachunkowej wniosek o uchylenie Uchwały Budżetowej na 2018 rok w części dotyczącej planu zaniżonych wydatków.

Wniosek do RIO w sprawie budżetu
Radio Plus Radom

To odpowiedź na poprawki złożone i przegłosowane przez grupę radnych PiS, SLD i Bezpartyjnych. – Tak jak zapowiadałem na ostatniej sesji Rady Miejskiej, kieruję do RIO te zapisy, które moim zdaniem nie tylko szkodzą mieszkańcom, ale też naruszają przepisy kilku ustaw i narażają miasto na dodatkowe koszty. Nie mogę dopuścić do tego, by swoimi nieprzemyślanymi decyzjami grupa radnych skazywała mieszkańców na przykład na jazdę zimą po nieodśnieżonych ulicach czy najmłodszych na korzystanie z zepsutych urządzeń na placach zabaw. Nie może też zabraknąć pieniędzy na oświetlenie ulic i wiele innych podstawowych spraw – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że wśród zadań, na które plan tegorocznych wydatków został zmniejszony są m.in.: nabycie gruntów pod ulice i do zasobu, utrzymanie w czystości działek gminnych, chodników i ciągów pieszo-jezdnych, konserwacja urządzeń na placach zabaw i ławek w parkach, zimowe utrzymanie dróg i zieleni w pasach drogowych oraz modernizacja oświetlenia ulic. W ocenie prezydenta, ograniczenie wydatków na te cele narusza kilka ustaw. Chodzi m.in. o ustawę o samorządzie gminnym w zakresie obowiązku utrzymania porządku i czystości, zaopatrzenia w energię elektryczną, co reguluje także prawo energetyczne oraz w zakresie bezpieczeństwa. Ograniczenie wydatków spowoduje także naruszenie zapisów ustawy o samorządzie powiatowym, która nakłada na zarządcę drogi obowiązek utrzymania nawierzchni i przydrożnej zieleni. Brak pieniędzy na zapewnienie należytego bezpieczeństwa na drogach może dodatkowo narazić Gminę na dodatkowe koszty związane z koniecznością wypłaty odszkodowań. Z kolei nie zaplanowanie wydatków na wykupy nieruchomości pociągnie za sobą dodatkowe koszty  sądowe i egzekucyjne. Chodzi bowiem o zaspokojenie roszczeń, które zostały już zasądzone.  

Łączna kwota, którą prezydent chce przywrócić do budżetu to ponad 7,3 mln złotych. (za: UM Radom)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4