Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/Wojsko może być spokojne

Wiadomości z Radomia

Wojsko może być spokojne

14 maj 2018 / Tekst

- Nie będzie likwidacji lotniska wojskowego na radomskim Sadkowie - mówi wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Tym samym dementuje informacje o rzekomym przeniesieniu wojska z lotniska w Radomiu do Dęblina i Nowego Miasta nad Pilicą.

Wojsko może być spokojne
foto:MK/Radio Plus Radom

Informacje o przeprowadzce wojska pojawiły się w kwietniu podczas święta 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego na Sadkowie - mówi radny Radomian Razem Kazimierz Woźniak:

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz przyznaje, że i do niego dotarły takie niepokojące sygnały, ale uspokaja - wojskowi nie mają się czego obawiać:

- Priorytetem jest rozwój cywilnego portu lotniczego w Radomiu, ale gdyby udało się to pogodzić w taki sposób, że odbyłoby się to bez uszczerbku dla jednostki wojskowej, to byłbym bardzo zadowolony - mówi szef kancelarii Senatu, minister Jakub Kowalski:

Przypomnijmy, lotnisko w Radomiu ma być portem komplementarnym dla lotniska Chopina. Pierwsze loty z Radomia będą możliwe w październiku 2019 roku. W pierwszym etapie lotnisko w Radomiu byłoby w stanie obsłużyć około 3 mln pasażerów czarterowych. Wcześniej konieczne jest jednak przeprowadzenie inwestycji. Kluczowe jest wydłużenie drogi startowej z 2 tys. metrów do 2,5 tys. metrów. Pierwszy etap prac na radomskim lotnisku ma kosztować 425 mln złotych.

W sprawie przeniesienia ciężaru ruchu z lotniska w Warszawie na lotnisko w Radomiu porozumieli się ministrowie obrony i infrastruktury. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4