Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Wolne miejsca w noclegowniach

Wiadomości z Radomia

Wolne miejsca w noclegowniach

28 grudzień 2016 / Tekst

Osobom bezdomnym może grozić zamarznięcie, a w noclegowniach i schroniskach dla bezdomnych cały czas są wolne miejsca.

Wolne miejsca w noclegowniach
fot. pixabay.com

W Radomiu przy ul. Zagłoby działa Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i noclegownia dla bezdomnych kobiet i mężczyzn. W schronisku w sumie zamieszkać może 16 kobiet. Na obecną chwilę są jeszcze dwa wolne miejsca. W schronisku przy ul. Zagłoby 3 tymczasowe miejsce zamieszkania znaleźć mogą matki z dziećmi. Do ich dyspozycji są cztery pokoje, z czego wolny jest jeden. Z kolei noclegownia przeznaczona jest dla 24 osób, jednak jak mówi Wojciech Dąbrowski - kierownik schroniska, z noclegowni może skorzystać każdy, a jedynym warunkiem jest trzeźwość.

Natomiast w schronisku dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Słowackiego 188 jest 38 miejsc noclegowych oraz 4 miejsca interwencyjne. Tutaj wolne jest jeszcze jedno wolne miejsce noclegowe, jednak jak mówią pracownicy ośrodka, każda z osób, która zgłosi się do ośrodka, otrzyma dach nad głową.

Miejsca są, jednak czasem brakuje chęci. Osoby bezdomne często dotknięte są problemem alkoholowym, dlatego skorzystanie z noclegowni jest dla nich problemem. Może zdarzyć się również, że bezdomni nie wiedzą, gdzie mogą spędzić noc. Warto zatem przełamać stereotypy dotyczące ludzi bezdomnych i porozmawiać z nimi. - Nie chodzi tutaj o złotówkę, czy dwa złote jałmużny - wyjaśnia Wojciech Dąbrowski:

Zgodnie ze zmianami, jakie zaszły w ustawie o pomocy społecznej, po okresie przejściowym noclegownie będą czynne przez cały rok od godz. 18:00 do godz. 8:00 następnego dnia. Schroniska dla osób bezdomnych czynne są przez cały rok. W teorii, osoby bezdomne mogą przebywać tam przez okres trzech miesięcy. W praktyce wygląda to inaczej, mówi Wojciech Dąbrowski: 

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa ogrzewalni dla osób bezdomnych, o czym pisaliśmy tutaj.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4