Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Wolontariat jest w nas

Wiadomości z Radomia

Wolontariat jest w nas

04 grudzień 2013 / Tekst

Rozmawiali o wolontariacie i uczyli się jak pomagać.

W środę, 4 grudnia Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka w Radomiu zorganizowało sympozjum pt: Wolontariat jest w nas. Złożyły się na nie 4 wykłady oraz panel warsztatowy dla wolontariuszy. O wolontariacie i doświadczeniach Europejskiego Roku Wolontariatu mówiła Małgorzata Misztela ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie, ideę Szlachetnej Paczki przedstawiła Anna Słupiecka, koordynatorka akcji w Radomiu, natomiast dr Maria Gagacka, socjolog z UTH w Radomiu zaprezentowała stan wolontariatu w Radomiu. Po przerwie rozpoczął się panel warsztatowy dla wolontariuszy. Odbyły się 4 warsztaty: PAS- Pozarządowa Aktywność Społeczna, Wolontariat międzynarodowy szansą na rozwój, E- wolontariat, czyli sieciowanie z pasją oraz Senior aktywnym wolontariuszem.  

Wśród uczestników spotkania przede wszystkim byli wolontariusze- w różnym wieku, od uczniów szkół podstawowych, przez gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne do seniorów. Gośćmi specjalnymi sympozjum byli m.in.: prezydent Andrzej Kosztowniak, dyr Wydziału Zdrowia UM Elwira Skoczek i dyr Wydziału Edukacji UM Leszek Pożyczka. 

Jak podkreśla ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Arka- w każdym z nas jest chęć pomagania, w każdym z nas jest dobro. W każdym z nas jest ten potencjał pomagania i dlatego nazwa tego projektu: Wolontariat jest w nas- wyjaśnia ks. Tuszyński. Wolontariat jest w Arce od ponad 10 lat, jest programem, który wyróżnia Arkę i myślę, że będzie się on nadal rozwijał. Weszliśmy teraz w wolontariat studencki, międzynarodowy, seniorów. Fundamentem był wolontariat młodzieżowy i jesteśmy mu nadal wierni- dodaje ks. Tuszyński. Dzisiejsze sympozjum to wielkie dobro- mówi ks. Tuszyński- to także przygotowanie do dnia jutrzejszego, 5 grudnia będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Dziś pracujemy, jutro świętujemy- dodaje prezes Arki. Przy Arce działa 40 szkolnych kół wolontariatu i 1200 wolontariuszy.       

Sympozjum kończy realizację przez Arkę projektu: Wolontariat jest w nas finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.   

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4