Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 17 czerwca - św. Brat Albert Chmielowski, zakonnik
Radio Plus Radom /RADOM/Arkowicze zaprosili na "Wielką Integrację Szkół"

Wiadomości z Radomia

Arkowicze zaprosili na "Wielką Integrację Szkół"

10 maj 2019 / Tekst

Oddają część siebie, nie oczekując nic w zamian - wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" zaprosili wolontariuszy i zainteresowanych pracą wolontarystczną z Radomia i diecezji radomskiej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 20 Szkolnych Klubów Młodzieżowego Wolontariatu. Kolorytu zorganizowanej po raz pierwszy imprezie pn.: "Wielka Integracja Szkół" dodali wolontariusze m.in. z: Hiszpanii, Holandii, Słowacji, Belgii i Niemiec.

Arkowicze zaprosili na "Wielką Integrację Szkół"
foto: ks. Krzysztof Bochniak

Na spotkanie w klubokawiarni Arka przy ul. Chrobrego 7/9 przyszło kilkudziesięciu wolontariuszy, osoby zainteresowane pracą wolontariacką oraz studenci z kilku krajów europejskich. Spotkanie miało na celu integrację poprzez zadania zespołowe, wspólne tańce i konkursy - mówi opiekun klubokawiarni ks. Krzysztof Bochniak:

 

- Poprzez zabawę chcemy pokazać, że można się świetnie bawić bez używek - mówi współodpowiedzialna za wolontariat w Arce Agnieszka Suligowska.

Wolontariat jest jednym z głównych i pierwszych programów realizowanych przez Arkę w Radomiu. Wolontariusze są profesjonalnie przygotowywani do pracy wolontarystycznej. Przechodzą cykl szkoleń, na których uczą się m. in. współpracy, poprawnej - asertywnej komunikacji, pracy w grupie, empatii i rozwiązywania problemów. Młodzież organizuje akcje charytatywne, debaty, wieczorki integracyjne czy zbiórki rzeczowe i pieniężne:

 

Wolontariat "Arki" skupia obecnie ok. 1 300 wolontariuszy, którzy działają w 42 Szkolnych Klubach Młodzieżowego Wolontariatu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4