Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Wreszcie czujemy ulgę - mówi rodzina pilota

Wiadomości z Radomia

Wreszcie czujemy ulgę - mówi rodzina pilota

11 kwiecień 2018 / Tekst

- Ból nigdy nie ustanie, ale wreszcie czujemy ulgę, że przyczyną katastrofy smoleńskiej nie była wina pilotów - mówi rodzina pochodzącego z Radomia kapitana Artura Ziętka - nawigatora Tu-154M. W katastrofie rządowego samolotu, 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, przypomnijmy, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.

Wreszcie czujemy ulgę - mówi rodzina pilota
foto: Beata Okulińska/Radio Plus Radom

Od chwili katastrofy mnożą się wątpliwości wokół przyczyny wypadku Tu-154. W ciągu 8 lat pojawiło się wiele hipotez dotyczących jej przyczyn i przebiegu. Jedną z nich miał być błąd pilotów. Z tymi zarzutami od samego początku nie zgadzały się rodziny i ich najbliźsi.

Trudno wracać do tamtych tragicznych dni. Słowa ciężko przechodzą przez ściśnięte gardło, głos często się łamie, a w oczach pojawiają się łzy. Mimo to, matka pilota śp. Artura Ziętka decyduje się mówić. - Czujemy ogromną ulgę, że przyczyną śmierci naszej elity całego państwa nie była wina pilotów, w tym także naszego syna, ale eksplozja - mówiła wzruszona:

Wczoraj, w głównych obchodach 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Radomiu udział wzięła najbliższa rodzina zmarłego kapitana Artura Ziętka. W imieniu rodziny głos zabrała Renata Bany - siostra pilota. - Pielęgnowanie pamięci jest dla nas bardzo ważne, zwłaszcza w tych trudnych chwilach dochodzenia do prawdy o katastrofie smoleńskiej. Do tej pory, to załoga była obwiniana za spowodowanie katastrofy - mówiła Renata Bany i dodała, że badania prowadzone przez naukowców wykluczają takie przyczyny:

Kapitan Artur Ziętek miał 31 lat. Pozostawił żonę i osierocił dwie córki. Młodsza z nich Martynka miała wtedy 1,5 roku. Nie pamięta taty, nie wie, jaki miał głos:

Na pokładzie samolotu, którym polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej znajdował się też Paweł Janeczek, pochodzący ze Zwolenia funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu i osobisty ochroniarz prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4