Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 26 czerwca - św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Wsiedli pod wpływem, dziś przestrzegają...

Wiadomości z Radomia

Wsiedli pod wpływem, dziś przestrzegają...

12 luty 2018 / Tekst

Jeden nieodpowiedzialny krok doprowadził do tragedii wielu osób. W Radiu Plus Radom rozmawiamy z osadzonymi w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Radomiu.

Wsiedli pod wpływem, dziś przestrzegają...
fot. Dagmara Janus-Leśniewska

Pan Kamil w wieku osiemnastu lat spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Jechał pod wpływem marihuany, nie miał prawa jazdy. Usłyszał wyrok: 5 lat pozbawienia wolności. Za murami Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego spędzi jeszcze trzy lata. Jednak o tym co się stało nie da się zapomnieć. - Zabrałem komuś ojca i męża. Nie da się o tym nie myśleć. - mówi. Pytany dlaczego zdecydował się na jazdę po narkotykach przyznaje, że nie był sobą, że dedycję o odpaleniu samochodu podjęły narkotyki i adrenalina, której w danej chwili potrzebował. Dodaje również, że gdyby mógł cofnąć się do dnia wypadku, zachowałby się inaczej - nie patrząc na znajomych i wszystkich tym, którym starał się zaimponować:

Pan Rafał pił z kolegami wracając z pracy, później przesiadł się do samochodu i zjechał na lewy pas doprowadzając do czołowego zderzenia. Kierowca samochodu jadącego z naprzeciwka doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mogłoby się wydawać, że do domu tak blisko, finalnie jednak pan Rafał wyrządził krzywdę rodzinie mieszkającej kilka wiosek dalej. Nikt nie powstrzymał pijanego kierowcy, ale sam osadzony żal ma wyłącznie do siebie:

                                     

"Piłeś? Nie jedź!" - to jedno z haseł promujących trzeźwość na drodze. Niestety hasło to jedno, a rzeczywistość - drugie. Kierowcy chociaż zdają sobie sprawę z konsekwencji, decydują się na jazdę pod wpływem środków odurzających. Wydaje im się, że są dobrymi kierowcami, poradzą sobie, czują się pewnie. Zbyt pewnie... Do jednego z tragiczniejszych wypadków, którego sprawca był pod wpływem alkoholu doszło w Radomiu pod koniec stycznia. Pijany kierowca BMW stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierkę. Kierowca przeżył, trafił do szpitala. Mniej szczęścia miał jego 32-letni brat, który zginął na miejscu. - tego typu zdarzenia to dramaty wielu osób. - podkreśla Stanisław Popiel z mazowieckiej drogówki:

Warto mówić o skutkach, jakie przynieść może prowadzenie pod wpływem alkoholu. Kierowcy zdają sobie z nich sprawę kiedy są trzeźwi. Po alkoholu czy innych środkach świadomość maleje. Natomiast świadkowie tego typu zdarzeń często myślą, że to nie ich sprawa. Jedni i drudzy są w błędzie. - przypomina Dagmara Janus-Leśniewska - młodszy psycholog w Areszcie Śledczym w Radomiu:

A co z tym "jednym piwkiem", które "przecież po dwóch godzinkach wyparuje"? - To błędne myślenie! - ucina Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego mazowieckiej policji:

Niech te wyznania będą przestrogą dla wszystkich, którzy zdecydowali się nietrzeźwi wyjechać na choćby najmniejszą osiedlową uliczkę. Są błędy, których nie da się naprawić i rany, których nie leczy czas...

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4