Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/Współpraca EUST z Ukrainą?

Wiadomości z Radomia

Współpraca EUST z Ukrainą?

24 wrzesień 2018 / Tekst

Delegacja z Ukrainy wizytowała Europejską Uczelnię Społeczno - Techniczną. Celem spotkania jest nawiązanie współpracy w zakresie eko bezpieczeństwa.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Uczelnię wizytowali m.in. Bondar Oleksander Iwanowycz - rektor Państwowej Ekologicznej Akademii Kształcenia Podyplomowego i Zarządzania czy Manchur Julij Valerijovych, zastępca przewodniczącego komitetu Rady Najwyższej Ukrainy.

- Kadra, która przyjeżdża chce nawiązać współpracę z naszą uczelnią w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i ekologii. My, mając kierunek zdrowie publiczne i budownictwo, widzimy szansę na współpracę. Celem jest wydawanie dyplomu polskiego i ukraińskiego - mówi dr Maria Pierzchalska, rektor EUST.

Poseł Mamchur Julij Valerijovych liczy, że wizyta w Radomiu pozwoli poznać kadrę naukową Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej i wymienić się doświadczeniami.

- - Chcemy zaznajomić się z gronem profesorskim, z rektorem, obejrzeć uczelnię, zakład naukowy. Przyjrzeć się organizacji nauczania. Myślę, że też mamy pewne doświadczenie i to będzie wymiana doświadczenia. W Radzie Najwyższej reprezentuję komisję Obrony Narodowej i bezpieczeństwa, a kwestie ekologii także leżą w zainteresowaniu naszej komisji – bezpieczeństwo ekologiczne. Sytuacja na Ukrainie układa się tak, że kwestie bezpieczeństwa ekologicznego pojawiają się na najwyższych szczeblach, tak więc będzie to ciekawe, żeby móc, jak to mówię, pokonać te zagrożenia bezpieczeństwa ekologicznego na Ukrainie - mówi.

Bondar Oleksander Iwanowycz, rektor Państwowej Ekologicznej Akademii Kształcenia Podyplomowego i Zarządzania mówi o utworzeniu wspólnego systemu, którzy wzmocni współpracę między uczelniami.

- Są u nas pewne fundusze, które możemy zapewnić kadrze profesorskiej, by prowadziła u nas zajęcia. Myślę, że taką synergię, jaką możemy osiągnąć wspólnie, omówimy na spotkaniu. Będziemy prowadzić takie wspólne spotkania, wspólne rady, myślę, że też nauczanie, być może przeprowadzimy wspólną konferencję, w której uczestniczyć będą przedstawiciele różnych środowisk – i naukowców, i wykładowców, i środowisk urzędniczych, żeby zaistniał taki precedens naszej współpracy na dobrej, koleżeńskiej podstawie - mói prof. Iwanowycz.

W ramach współpracy połowa kształcenia ma odbywać się w Radomiu lub Warszawie, a reszta na Ukrainie - mówi rektor Pierzchalska.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4