Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Wybiegana radość psów (FOTO)

Wiadomości z Radomia

Wybiegana radość psów (FOTO)

07 kwiecień 2019 / Tekst

Ponad 150 osób, czyli dwa razy więcej niż rok temu, pobiegło dziś z psami z Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. To już trzecia edycja "Biegu na 6 Łap" w Radomiu.

Wybiegana radość psów (FOTO)
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Czworonogi ze schroniska miały dziś bardzo wielu gości. Przybyli z nimi pobiegać lub pospacerować. O godz. 10 rozpoczęła się rozgrzewka i rozpoczęło się wielkie szczekanie w oczekiwaniu na biegowego partnera. Na liście startowej były 153 osoby. Niektórzy przyszli w grupie, byli także reprezentanci firm. Do przebiegnięcia było kilka kilometrów, ale to nie o dystans ani czas chodziło. Najważniejsze to obopólna radość. Część uczestników przebiegła dystans kilka razy z innym psem.

W południe tempo wprawdzie spadlo, ale tylko po to, by zrobić miejsce niedzielnemu spacerowi.  Wśród ok. 600 spacerowiczów była przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu Kinga Bogusz. - Jest to bardzo dobra inicjatywa, bo w Radomiu zmagamy się z bardzo dużym problemem bezdomności wśród zwierząt. Być może wszystkie osoby, które tutaj przybyły, zobaczą jakie to są naprawdę fajne i wspaniałe pieski. Sama adoptowałam pieska stąd, ze schroniska i uważam, że lepszego przyjaciela nie można znaleźć. Nie kupujmy, tylko adoptujmy.

Imprezę zorganizowała Adelina Szczerbińska we współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. - Przede wszystkim to jest ruch i obcowanie z człowiekiem. A może ktoś akurat znajdzie przyjaciela. Bardzo ważna i potrzebna sprawa dla psów. Tego ruchu potrzebują na co dzień, widać jak wychodzą z boksów.

- Bardzo cieszymy się, że jest organizowany ten bieg. Jest to rewelacja dla naszych zwierząt, bo mogą wyjść w większej liczbie - mówi Monika Kaleta, kierownik radomskiego schroniska. Zaprasza też do spacerów lub biegów z psami w inne dni. - Prosimy, żeby się z nami skontaktować, podpisać porozumienie wolontariackie i wtedy można sobie przychodzić, wziąć psiaka, pobiegać, pospacerować.

Imprezie patronowało medialnie Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4