Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /RADOM/Wygrali swoje pierwsze prawo jazdy!

Wiadomości z Radomia

Wygrali swoje pierwsze prawo jazdy!

12 maj 2019 / Tekst

Julita Grabowska i Mikołaj Bednarczyk zwyciężyli w konkursie "Moje pierwsze prawo jazdy" organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Galerię Słoneczną. Nagrodą główną był skuter i kurs na prawo jazdy kategorii AM. 

Wygrali swoje pierwsze prawo jazdy!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Konkurs skierowany był do osób w wieku od 13 lat do 17 lat, które nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami na kategorię AM, A1, B1 i T. Natomiast celem konkursu jest promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadamianie zarówno dzieci jak i rodziców o tym, że poruszanie się skuterem czy motorowerem po drogach publicznych wymaga posiadania prawa jazdy kategorii AM. - Niestety pomimo akcji społecznych świadomość jest nikła - wyjaśnia Marcin Ciężkowski - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu:

Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie - teoretycznym - uczestnicy zmierzyli się z dwudziestoma pięcioma pytaniami z zakresu ruchu drogowego z naciskiem na tematykę rowerzystów i motorowerzystów. Do drugiej części zakwalifikowała się najlepsza dziesiątka (pięć dziewcząt i pięciu chłopców). Druga część - praktyczna - polegała na przejeździe przygotowaną przez WORD trasą. Na uczestników czekały ronda, znaki i sygnalizacja świetlna. Zsumowanie wyników obu części pozwoliło wyłonić zwycięzców. W tym roku - w przeciwieństwie do lat poprzednich - część praktyczna podzielona była na dwie grupy - dla dziewcząt i chłopców. Skuter ufundowany przez radomski WORD i kurs prawa jazdy na kategorię AM, którego sponsorem jest Galeria Słoneczna trafiły do Julity Grabowskiej i Mikołaja Bednarczyka.

- Obok atrakcyjnych nagród ważne jest to, że poznajemy i zapamiętujemy przepisy ruchu drogowego - mówi Julita Grabowska, która nie kryje, że trzeba było włożyć sporo pracy, żeby osiągnąć sukces:

Dumy nie kryła Agnieszka Grabowska - mama laureatki:

Najlepszy wśród chłopców był Mikołaj Bednarczyk. - Nie wierzyłem, że wygram. Chociaż dobrze mi poszło, to do samego końca była niepewność:

- Mikołaj chciał zrobić prawo jazdy, teraz na pewno wydarzy się to szybciej:

O przygotowanie pierwszej części zadbał Andrzej Majewski - egzaminator w WORD. - Mamy orientację jakie pytania testowe sprawiają problem podczas egzaminu teoretycznego. Chcieliśmy je wyjaśnić - tłumaczy sędzia główny: 

 Za przygotowanie części praktycznej odpowiadał m.in. Marek Fałek - egzaminator w WORD:

Zawodników dopingował radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, które wziął również udział w części teoretycznej konkursu. - Jako samorząd chcemy wspierać WORD w takich działaniach. Mamy możliwość desygnowania środków na to, by młodzież zainteresowała się bezpieczeństwem. To ważne i potrzebne dla nas wszystkich: 

W przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu brali również udział funkcjonariusze mazowieckiej policji. - Obserwujemy wykroczenia popełniane przez rowarzystów i motorowerzystów. Mamy nadzieję, że dzięki tego typu wydarzeniom niebezpiecznych zdarzeń z ich udziałem będzie coraz mniej - mówi podinsp. Stanisław Popiel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu: 

 

Nagrodą dla uczestników, którzy zwyciężyli w konkursie czekały skutery i kurs prawa jazdy. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali rowery Kross 26”. Nie zapomniano również o czwartym i piątym miejscu. Dla jego zdobywców organizatorzy przygotowali zestaw rowerowy zawierający: koszulkę rowerową, bezprzewodowy licznik rowerowy, rękawiczki rowerowe, torbę rowerową, zestaw narzędzi rowerowych w etui i światło rowerowe laserowe.

Finałowi na placu przed galerią towarzyszył mini piknik WORD-u. Można było skorzystać z symulatora jazdy na motocyklu, zapoznać się z pracownikami ośrodka, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się symulator dachowania i "pijany rower", na którym można było zobaczyć, jak trudna jest jazda po alkoholu.

Gratulujemy wszystkim laureatom. Szerokości!

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4