Patron dnia: 24 maja - Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Radio Plus Radom /RADOM/Wylewają fundamenty pod Centrum Rehabilitacji

Wiadomości z Radomia

Wylewają fundamenty pod Centrum Rehabilitacji

13 luty 2019 / Tekst

Trwa wylewanie fundamentów pod nowy 6-piętrowy budynek Radomskiego Centrum Rehabilitacji, tak aby jeszcze w tym roku powstał on w stanie surowym wraz z nowymi instalacjami. Inwestycja ma zakończyć się w październiku 2020 roku.

Wylewają fundamenty pod Centrum Rehabilitacji
fot. facebook.com/zawodnikjerzy

 Jak informuje wiceprezydent Jerzy Zawodnik wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem: - W ubiegłym roku wykonawca przeprowadził wszystkie niezbędne prace porządkowe. Zniknął także stary budynek gospodarczy, a wraz z nim zostały zdemontowane solary oraz instalacje w budynku starej ginekologii. Obecnie są wylewane fundamenty pod nowy 6-piętrowy budynek, tak aby jeszcze w tym roku powstał on w stanie surowym wraz z nowymi instalacjami.

 Przypomnijmy, w planach jest utworzenie w Radomiu kompleksowego Centrum Rehabilitacji, do którego w całości przeniesiony zostanie oddział rehabilitacji z ulicy Giserskiej, w sumie pięćdziesiąt cztery łóżka. Do nowej siedziby przeniesiony będzie także zakład rehabilitacji z budynku głównego miejskiego szpitala. W Centrum znajdą się również poradnie specjalistyczne związane z rehabilitacją: chirurgia, ortopedia, neurologia i urologia. Znajdą się tu również pracownie RTG czy USG, a także gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne. W ramach ogłoszonego przetargu kupowany będzie również sprzęt: łóżka, szafki przyłóżkowe, wyposażenie gabinetów lekarskich i zabiegowych oraz podstawowy sprzęt rehabilitacyjny. Centrum znajdzie się w budynku dawnego pawilonu ginekologiczno-położniczego przy ul. Narutowicza.

Bryła budynku pozostanie bez zmian, natomiast wnętrze przejdzie gruntowny remont. Natomiast w miejscu, gdzie obecnie znajdują się solary powstanie nowy - siedmiokondygnacyjny - budynek z garażem podziemnym. Wokół starej ginekologii przebudowana zostanie infrastruktura komunikacyjna: powstaną osiemdziesiąt cztery miejsca parkingowe, drogi dojazdowe zostaną poprawione. Przeprowadzony będzie także dojazd między ulicami Narutowicza a Tochtermanna. Powstanie również przejście podziemne między stara ginekologią, a centrum szpitala. Będzie również sprzęt rehabilitacyjny na powietrzu, podobny do tzw. "siłowni pod chmurką".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4