Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Wysoki mandat za nieodśnieżony samochód!

Wiadomości z Radomia

Wysoki mandat za nieodśnieżony samochód!

20 grudzień 2018 / Tekst

Niektórzy kierowcy nie odśnieżają samochodu przed rozpoczęciem jazdy. Grozi za to wysoki mandat!

Jazda zaśnieżonym samochodem to podwójne ryzyko. Po pierwsze stwarzamy niebezpieczeństwo na drodze – śnieg i lód spadają na pojazdy za nami. To utrudnia kierowanie, ale również zdarza się, że bryła lodu wybija szybę. Po drugie nieodśnieżony samochód grozi mandatem w wysokości nawet 500 zł.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlania drogi.

- Warstwa lodu na szybach ogranicza widoczność, natomiast spadający śnieg z dachu utrudnia jazdę kierowcom jadącym za nami. Kierowcy, którzy nie stosują się do tych przepisów, muszą liczyć się z mandatem w wysokości nawet do 500 zł podczas kontroli policyjnej – mówi st. sierż. Aleksandra Calik z mazowieckiej policji.

Przypominamy też o konieczności skrobania zaszronionych szyb. Widoczność dla kierowcy nie może być w żaden sposób ograniczona.

Policja zwraca również uwagę, że podczas oczyszczania samochodu nie może on być uruchomiony. Prawo o ruchu drogowym zabrania pozostawiania uruchomionego silnika bez kierowcy na więcej niż jedną minutę. To również okazja dla złodzieja, który wykorzystując naszą nieuwagę, może wsiąść do samochodu i odjechać.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4