Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/X Jubileuszowy Festiwal Zupy

Wiadomości z Radomia

X Jubileuszowy Festiwal Zupy

13 kwiecień 2018 / Tekst

W radomskim "gastronomiku" zapachniało zupą - w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich trwa X Jubileuszowy Festiwal Zupy. Impreza, to przy okazji promocja szkoły i Dni Otwarte.

X Jubileuszowy Festiwal Zupy
foto:MN/Radio Pllus Radom

Festiwal Zupy, to impreza, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. W dotychczasowych edycjach, to uczniowie zajmowali się przygotowywaniem potraw, które później poddawane były surowej ocenie nauczycieli. W tym roku, role się odwróciły. Zespoły złożone z nauczycieli różnych przedmiotów oraz dyrekcji szkoły oceniane będą przez uczniów. Głosowanie on-line potrwa do godz. 15.00.

Nauczyciele podzielili się na siedem grup. Zespoły złożone m.in. z nauczycieli wychowania fizycznego, humanistów czy językowców opracowali przepisy, z których powstało siedem niezwykłych w smaku zup. Nauczyciele zadbali też o wyszukane nazwy: wojskowy deputat, pierwiastkoidalny dream master szefów, I love Ameryka, mazurski szkwał, zemsta karczmarza, orkiestra dęta czy deja va poniedziałku.

- Ze względu na szczególny charakter imprezy przygotowano liczne atrakcje - mówi wicedyrektor ZSSiH Bożena Puton:

Gośćmi specjalnymi imprezy byli laureat konkursu kulinarnego "Master Chef" - Michał Fabiszewski i i absolwent ZSSiH Przemysław Tararuj. - Wydaje się, że nauczyciele postawili sobie wysoko poprzeczkę - przyznają:

Kubeczki z zupami znikały w zaskakującym tempie. Zainteresowanych degustacją nie brakowało. Goście smakowali i zachwycali się niepowtarzalnym smakiem i aromatem, autorzy potraw tymczasem zdradzali w czym tkwi tajemnica ich dań:

Wszystkie zupy i potrawy przygotowane w ramach Festiwalu Zupy bardzo smakowały, ale chyba największą furorę zdobyła wojskowa grochówka. Jej przygotowaniem zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego, którzy na placu przed wejściem do szkoły ubrani w stroje moro zachęcali do degustacji swojego specjału:

W ramach festiwalu uczniowie opowiadali o zdrowym żywieniu, prezentowali kierunki kształcenia, stoiska z książkami kulinarnymi, sztukę dekorowania warzyw i owoców, składania serwetek, zdobienia ciast i ciasteczek, czy wyplatania warkoczy z ciasta:

Zainteresowani wyborem szkoły mogą zajrzeć jeszcze jutro w godz. 9.00-13.00.

Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Plus Radom.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4