Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /RADOM/Z. Kuźmiuk o sukcesie 500 plus

Wiadomości z Radomia

Z. Kuźmiuk o sukcesie 500 plus

22 kwiecień 2016 / Tekst
Zbigniew Kuźmiuk: prawie 2/3 uprawnionych rodzin złożyło wnioski w programie 500+.

Zaledwie po 3 tygodniach składania wniosków w ramach programu 500+ można stwierdzić, że cieszy się on wyjątkową popularnością, ponieważ złożono już 1,7 miliona wniosków (ponad 400 tysięcy drogą elektroniczną i blisko 1,3 miliona do urzędów gmin), wydawane są już administracyjne decyzje o wypłacie świadczeń, a nawet dokonano już wypłat na kilkadziesiąt milionów złotych. Pisze o tym na swoim blogu Zbigniew Kuźmiuk.

Polityk PiS przypomina, że wsparcie rodzin wychowujących dzieci było jednym z głównych przesłań w kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości i trzeba - jak mówi - wyrazić uznanie dla rządu premier Beaty Szydło, że tak szybko możemy wywiązać się z deklaracji wyborczych w tej sprawie. - Przecież rząd ten funkcjonuje zaledwie 5 miesięcy, otrzymał w spadku od koalicji PO-PSL projekt budżetu państwa, który nie posiadał żadnych rezerw finansowych, a w krótkim czasie udało się go na tyle przepracować, że znaleziono kwotę 17 mld zł aby ten program finansować w ciągu 3 kwartałów tego roku - pisze poseł PE.

Zbigniew Kuźmiuk podkreśla również, że program ten cieszy nie tylko demografów, ale także wszystkich tych którzy zajmują się polityką ludnościową kraju, ponieważ ma szansę zatrzymać emigrację oraz skłonić polskie rodziny do posiadania większej ilości dzieci.

Według polityka PiS są także pierwsze pozytywne reakcje pracodawców w odniesieniu do pracowników, którzy otrzymywali najniższe wynagrodzenia (obecnie 1850 zł brutto), a jednocześnie wychowywali kilkoro dzieci.

- Proponuje się im podwyżki wynagrodzeń (np. pracownikom marketów) aby tylko zatrzymać ich w pracy, ponieważ mimo ciągle wysokiego bezrobocia nie ma w Polsce zbyt wielu chętnych do tego rodzaju prac. Wszystko wskazuje na to, że większość uprawnionych rodzin złoży wnioski w ramach programu 500+ w ciągu pierwszego miesiąca od jego uruchomienia, co dowodzi jak bardzo był on oczekiwany przez rodziny wychowujące dzieci - uważa poseł Kuźmiuk.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4