Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/Z myślą o bezdomnych

Wiadomości z Radomia

Z myślą o bezdomnych

17 luty 2016 / Tekst
Przy ulicy Zagłoby w Radomiu powstanie nowy ośrodek dla osób bezdomnych.
Z myślą o bezdomnych
fot. radom.caritas.pl

Placówka powstanie przy Domu dla Bezdomnych prowadzonym przez Caritas. Władze Radomia wraz z ks. Robertem Kowalskim – dyrektorem Caritas Diecezji Radomskiej pracują nad tym, by na terenie przy ul. Zagłoby 3 powstał drugi, dwukondygnacyjny budynek. - Na parterze znajdowałaby się ogrzewalnia, a także łaźnia i pralnia oraz miejsce, gdzie osoby bezdomne mogą odpocząć. Na pierwszym piętrze natomiast będą miejsca dla bezdomnych i samotnych kobiet oraz ich dzieci, które dziś przebywają w placówce prowadzonej przez Caritas – mówi Jerzy Zawodnik – wiceprezydent Radomia i dodaje: - Kobiety, które obecnie mieszkają w budynku Caritasu, przeniosłyby się do nowej placówki, a ich miejsce zajęliby mężczyźni. W ten sposób chcemy kompleksowo walczyć z bezdomnością w naszym mieście.

Jedynym warunkiem korzystania z domu będzie, podobnie jak w przypadku innych tego typu placówek, trzeźwość. - Chcemy stworzyć takie miejsce, które pomoże osobom bezdomnym w normalnym funkcjonowaniu. Z całą pewnością wolelibyśmy, żeby problem bezdomności nie istniał, jednak nie możemy zamykać oczu na fakt, że w Radomiu są osoby, które nie mają własnego domu. - zaznacza Radosław Witkowski – prezydent Radomia.

Władze miasta zastanawiają się nad 50-procentowym dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego, a także szukają innych możliwości dofinansowania. Koszt inwestycji to kilkaset tysięcy złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4