Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 czerwca - św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Z Radomia aż do Drogi Mlecznej

Wiadomości z Radomia

Z Radomia aż do Drogi Mlecznej

22 wrzesień 2017 / Tekst

Proponują zorganizowanie w Radomiu festiwalu muzycznego, jednak już teraz łączą radomian w wielu dziedzinach: kulturalnej, naukowej, podróżniczej, społecznej czy rozrywkowej.

Z Radomia aż do Drogi Mlecznej
fot. facebook.com/stowarzyszeniedrogamleczna

Stowarzyszenie Droga Mleczna działa w Radomiu od roku i zrzesza 18 osób, które chcą pokazywać i promować potencjał drzemiący w Radomiu. Grupa stara się, by w ramach budżetu obywatelskiego w mieście zorganizowany został letni Festiwal Muzyczny. - Chcielibyśmy, żeby Radom miał kolejną sztandarową imprezę na miarę Air Show. Ta inicjatywa przyciągałaby do naszego miasta rzeszę ludzi, którzy zobaczą, że to fantastyczne miejsce, do którego warto wracać. - mówi Martyna Sobańska ze Stowarzyszenia:

Jednak Stowarzyszenie skupia nie tylko melomanów. Droga Mleczna zachęca do udziału w imprezach miłośników historii, pasjonatów gotowania czy zafascynowanych turystycznymi ciekawostkami spacerowiczów. Jedną z flagowych inicjatyw Stowarzyszenia to Salony Drogi Mlecznej. To spotkania o charakterze dyskusyjnym na wiele tematów:

Najbliższe spotkanie w ramach Salonów Drogi Mlecznej już we wtorek, 26 września o godz. 18:00 w radomskiej Łaźni. Tym razem dyskusja krążyć będzie wokół patriotyzmu. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące współczesnego rozumienia patriotyzmu, mody na patriotyzm i upolityczniania go.

Dla tych, którzy zamiast dyskutować wolą spacerować Droga Mlecza również ma ciekawą propozycję. Już w sobotę, 23 września wraz z przewodnikiem - Ewą Kutyłą - będzie można wybrać się na Spacer po Radomiu. "Kochanowski, Wajda, Czachowski... Radom także ma swoje sławne osobistości. Czy na pewno znacie je wszystkie?" - pytają organizatorzy kolejnej edycji imprezy. Wszyscy, którzy wybiorą się na spacer będą mieli okazję m.in. dowiedzieć się gdzie znajdował się i do kogo należał radomski skład wina, a także kim były znane damy, które można było spotkać w radomskim zamku i na brukowanych uliczkach? Start sprzed pomnika Jana Kochanowskiego na placu Corazziego. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Aktywnie zapowiada się również najbliższa niedziela. 24 września Stowarzyszenie zachęca do udziału w dwóch imprezach. Pierwsza z nich to debiutująca kuchnia społeczna czyli spotkania kulinarne tworzone przez uczestników. Ma ona na celu wymianę doświadczeń, przepisów oraz pomysłów dotyczących odżywiania i przygotowywania potraw na bazie roślin. "Przygotuj dowolną potrawę roślinną i umieść ją na wspólnym stole. Pokażmy wszystkim jak różnorodna może być kuchnia wegańska. Jeśli dopiero zbierasz doświadczenia kulinarne, albo nie potrafisz gotować, również możesz wziąć udział w spotkaniu. Po zapłaceniu 10 złotych będziesz mógł spróbować potraw przygotowanych przez innych." - zapraszają organizatorzy. Spotkanie w niedzielę, 24 września w godz. 12:00-14:00 w restauracji Gruszki na Wierzbie.

Również w niedzielę, tym razem jednak o godz. 18:00 kolejny debiut "Spotkania z historią". O godz. 18:00 w Naszej Szkapie odbędzie się spotkanie z Józefem Łyżwą ps. "Łowicz", ostatnim żyjącym żołnierzem, który brał udział w akcji rozbicia radomskiego więzienia.

Członkowie Stowarzyszenia prężnie działają i zachęcają do działania wszystkich, którzy chcieliby razem z nimi "jednoczyć mieszkańców miasta wokół wspólnych inicjatyw, działając jak grawitacja w drodze mlecznej utrzymując planety blisko siebie". Zaprasza Martyna Sobańska:

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej Stowarzyszenia oraz przez profil facebookowy.

             

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4