Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /RADOM/Zabraknie krwi na planowane zabiegi?

Wiadomości z Radomia

Zabraknie krwi na planowane zabiegi?

01 czerwiec 2017 / Tekst

Zapasy krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu kurczą się. Pracownicy stacji apelują do krwiodawców o oddawanie krwi.

Zabraknie krwi na planowane zabiegi?
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Wakacje to czas, w którym z jednej strony zwiększa się zapotrzebowanie na krew, a z drugiej brakuje krwiodawców. Osoby, które w ciągu roku regularnie oddają krew wyjeżdżają na urlop, robiąc sobie "wakacje od oddawania krwi", natomiast zwiększenie liczby wypadków w lato sprawia, że krwi potrzeba więcej niż w ciągu roku.

                            

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zapasy powoli się kończą. Zdarzyć się może, że stacja nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa zabiegów i operacji zaplanowanych. - Musimy temu zapobiec - mówi Monika Piątek z RCKiK w Radomiu:

Radomska stacja o oddawaniu krwi przypomina na różne sposoby. Od marca działa smsowy system powiadamiania krwiodawców o możliwości kolejnego oddawania krwi.

                                                  

Aktywnie działa również facebookowy profil Regionalnego Centrum. W stacji przy ul. Limanowskiego 42 oraz w oddziałach terenowych i w punktach mobilnych na krwiodawców czeka nie tylko wykwalifikowana kadra medyczna, ale także upominki... W Dniu Dziecka każdy, kto odda krew otrzyma nie tylko tradycyjne czekolady, ale także pyszne pralinki.

Krew oddawać można od poniedziałku do piątku w siedzibie RCKiK przy ul. Limanowskiego 58 w Radomiu, w oddziałach terenowych w Kozienicach i Grójcu, a także podczas akcji wyjazdowych. Dwie z nich odbędą się w najbliższy weekend. W sobotę, 3 czerwca krew będzie można oddać na V Pikniku Naukowym połączonym z kolejną edycją akcji Życiodajny Krwioobieg przy Urzędzie Miejskim w Radomiu w godzinach 11:00-18:00. Krwią podzielić się mogą również miłośnicy motoryzacji. Mobilny punkt poboru krwi dział będzie podczas niedzielnej imprezy Motoserce również przed Urzędem Miasta w godz. 11:00-17:00.

Harmonogram akcji wyjazdowych na czerwiec znaleźć można tutaj. Mobilne punkty poboru krwi przyjadą m.in. do Pionek, Jedlińska czy Zakrzewa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4