Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Zadbaj, żeby święta były bezpieczne

Wiadomości z Radomia

Zadbaj, żeby święta były bezpieczne

22 grudzień 2017 / Tekst

Policjanci i strażacy apelują - zadbaj o bezpieczeństwo w czasie świąt. Pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania i ostrożnej jeździe samochodem!

fot. KWP Radom
fot. KWP Radom

Okres świąteczny to czas wzmożonego ruchu. Na drogach często pojawiają się osoby, które na co dzień nie jeżdżą samochodem i często brakuje im pewności "za kółkiem". Policja, jak co roku, przeprowadzi akcję "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie".

- Robimy wszystko, by to były bezpieczne święta na drodze, ale wiele zależy od nas samych - mówi Jacek Mnich naczelnik mazowieckiej drogówki

W roku ubiegłym na mazowieckich drogach w dniach 24-26 grudnia w 22 wypadkach śmierć poniosło 5 osób.

Bezpieczeństwo na drogach to jednak nie wszystko. Często, wychodząc z domu, zapominamy o zabezpieczeniu mieszkania, a złodzieje nie śpią!

- Pozamykajmy szczelnie okna i drzwi, a jeżeli decydujemy się na dłuższy, kilkudniowy wyjazd, postarajmy się, żeby nasze mieszkanie zostało pod okiem zaufanej osoby. Aby ta osoba odwiedzała nasze mieszkanie nie tylko w celu podlewania kwiatków - mówi podinsp. Katarzyna Kucharska z mazowieckiej policji.

Straż pożarna przypomina, żeby przed wyjściem z domu wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne i grzewcze.

Okres gorączki świątecznych zakupów to dla złodziei kieszonkowych najlepszy czas do działania. Wykorzystują tłok bądź sami go umiejętnie tworzą. Sprzyja im nasz pośpiech i rozkojarzenie. Wybierają swoją ofiarę i obserwują ją przez pewien czas. Patrzą, gdzie chowa pieniądze. Podchodzą blisko, dotykając sprawdzają, czy osoba będzie reagować podczas kradzieży. Jeśli mamy na sobie grubą kurtkę, kożuch czy płaszcz, to ich zadanie jest ułatwione.

Poważną przeszkodą dla złodzieja będzie schowanie pieniędzy do wewnętrznej kieszeni. Jeżeli włożyliśmy portfel, telefon komórkowy do reklamówki, torebki, plecaka, to pamiętajmy, by je zamykać i nosić przed sobą.

Uważajmy przy bankomatach. Tutaj także możemy paść ofiarą złodziei i oszustów. Oszuści montują nakładki ze skanerami na czytniki kart magnetycznych, nakładki na klawiatury lub minikamery do przechwycenia numerów PIN. I choć trudno stwierdzić, czy na bankomacie jest założona nakładka, to warto zachować ostrożność, a swoimi podejrzeniami podzielić się z policją.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4