Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 13 listopada - święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski
Częściowe zachmurzenie

6°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 100%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 13 Lis 2018

  Rain 13°C 5°C

 • 14 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 9°C 5°C

Radio Plus Radom /RADOM/Zagraniczni goście w ZST

Wiadomości z Radomia

Zagraniczni goście w ZST

29 wrzesień 2016 / Tekst

Spotkali się z mazowiecką policją, a także odwiedzili prokuraturę i sąd. Uczestnicy międzynarodowego projektu „CARE3 – children at risk” z Norwegii, Łotwy Estonii i Polski uczyli się o zagrożeniach i problemach, które dotyczą nieletnich.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Projekt CARE3 został zainicjowany przez szkołę podstawową w Estonii. Udział w nim biorą także szkoły z Łotwy i Norwegii oraz Zespół Szkół Technicznych w Radomiu. Uczestnicy uczą się o zagrożeniach, które dotyczą nieletnich i wymieniają własnymi doświadczeniami. Mówi Monika Mazur, psycholog z ZST.

Uczestnicy spotkali się m.in. z policją, sędziami i kuratorami, a także wzięli udział w zajęciach na strzelnicy, w Automobilklubie Radomskim i Centrum Młodzieży „Arka”. Nie zabrakło też czasu na zabawę.

Ruben z Norwegii podkreśla, że dzięki projektowi nauczył się kilku ważnych rzeczy, które wykorzysta w przyszłości. – Poznaliśmy konsekwencje nieodpowiedzialnych młodzieńczych zachowań i jak wychowywać młodzież, która często się buntuje. Wiem o tym, bo sam jestem młody. Dobrze jest umieć powstrzymywać innych przed złymi zachowaniami. Dołączyłem do tego projektu w ostatniej chwili, bo miałem tylko jeden dzień na decyzję. Namówił mnie do tego nauczyciel, który powiedział, że mogę spędzić tydzień w Polsce, współpracować z ciekawymi ludźmi i wiele się nauczyć.

Martin z Łotwy wziął udział w projekcie, bo lubi poznawać języki i inne kultury. W Radomiu najbardziej zafascynowała go architektura. – Bardzo podoba mi się wasze miasto. Macie piękne kościoły i brukowane ulice, które pozwalają zapomnieć o nowoczesności. Muszę wspomnieć też języku, który jest bardzo trudny. Znam trochę rosyjski i niektóre słowa są podobne, ale od naszego łotewskiego jest zupełnie inny – podkreślał patrząc z zaciekawieniem na polskie napisy dookoła.

Annę Marię z Estonii zaskoczyła pogoda. – W Polsce jest dużo cieplej niż w Estonii. U nas o tej porze roku jest bardzo zimno – mówiła.

Radomską część projektu CARE3 tworzył Zespół Szkół Technicznych we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu i Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „Arka”.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

6°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 100%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 13 Lis 2018

  13°C 5°C

 • 14 Lis 2018

  9°C 5°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 6 18
Cerrad Czarni Radom 6 15
Jastrzębski Węgiel 6 10
Stocznia Szczecin 4 9
ONICO Warszawa 4 9
Aluron Virtu Warta Zawiercie 6 9
PGE Skra Bełchatów 6 9
Trefl Gdańsk 5 8
GKS Katowice 5 7
Indykpol AZS Olsztyn 6 7
Cuprum Lubin 6 6
Chemik, Bygdoszcz 6 5
MKS Będzin 6 4
Asseco Resovia Rzeszów 6 1

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA