Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 stycznia - św. Sebastian, męczennik
Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 94%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 20 Sty 2018

    Pochmurno 0°C -3°C

  • 21 Sty 2018

    Pochmurno 0°C -4°C

Radio Plus Radom /RADOM/Zagraniczni goście w ZST

Wiadomości z Radomia

Zagraniczni goście w ZST

29 wrzesień 2016 / Tekst

Spotkali się z mazowiecką policją, a także odwiedzili prokuraturę i sąd. Uczestnicy międzynarodowego projektu „CARE3 – children at risk” z Norwegii, Łotwy Estonii i Polski uczyli się o zagrożeniach i problemach, które dotyczą nieletnich.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Projekt CARE3 został zainicjowany przez szkołę podstawową w Estonii. Udział w nim biorą także szkoły z Łotwy i Norwegii oraz Zespół Szkół Technicznych w Radomiu. Uczestnicy uczą się o zagrożeniach, które dotyczą nieletnich i wymieniają własnymi doświadczeniami. Mówi Monika Mazur, psycholog z ZST.

Uczestnicy spotkali się m.in. z policją, sędziami i kuratorami, a także wzięli udział w zajęciach na strzelnicy, w Automobilklubie Radomskim i Centrum Młodzieży „Arka”. Nie zabrakło też czasu na zabawę.

Ruben z Norwegii podkreśla, że dzięki projektowi nauczył się kilku ważnych rzeczy, które wykorzysta w przyszłości. – Poznaliśmy konsekwencje nieodpowiedzialnych młodzieńczych zachowań i jak wychowywać młodzież, która często się buntuje. Wiem o tym, bo sam jestem młody. Dobrze jest umieć powstrzymywać innych przed złymi zachowaniami. Dołączyłem do tego projektu w ostatniej chwili, bo miałem tylko jeden dzień na decyzję. Namówił mnie do tego nauczyciel, który powiedział, że mogę spędzić tydzień w Polsce, współpracować z ciekawymi ludźmi i wiele się nauczyć.

Martin z Łotwy wziął udział w projekcie, bo lubi poznawać języki i inne kultury. W Radomiu najbardziej zafascynowała go architektura. – Bardzo podoba mi się wasze miasto. Macie piękne kościoły i brukowane ulice, które pozwalają zapomnieć o nowoczesności. Muszę wspomnieć też języku, który jest bardzo trudny. Znam trochę rosyjski i niektóre słowa są podobne, ale od naszego łotewskiego jest zupełnie inny – podkreślał patrząc z zaciekawieniem na polskie napisy dookoła.

Annę Marię z Estonii zaskoczyła pogoda. – W Polsce jest dużo cieplej niż w Estonii. U nas o tej porze roku jest bardzo zimno – mówiła.

Radomską część projektu CARE3 tworzył Zespół Szkół Technicznych we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu i Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „Arka”.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biełyje rozy

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 49
PGE Skra Bełchatów 17 39
ONICO Warszawa 17 36
Asseco Resovia Rzeszów 17 32
Trefl Gdańsk 17 30
Jastrzębski Węgiel 17 30
Trefl Gdańsk 17 29
Cuprum Lubin 17 28
Espadon Szczecin 17 23
Aluron Virtu Warta Zawiercie 17 21
Cerrad Czarni Radom 17 21
GKS Katowice 17 21
MKS Będzin 17 15
Łuczniczka Bydgoszcz 17 15
BBTS Bielsko-Biała 17 9
Dafi Społem Kielce 17 9

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA